Huawei dorazí s Harmony OS telefonem příští rok

Huawei dorazí s Harmony OS telefonem již příští rok. Systém se taktéž hodí do chytrých reproduktorů, televizí, tabletů, notebooku a dalších.

Huawei firma

Poté, co byla společnost Huawei zakázána s obchodováním s firmami US, tak se firma Huawei musela poohlížet po vývoji vlastního softwaru.

Asi největší ránou pro Huawei bylo zakázání Google služeb a tím pádem ve světě se telefony Huawei přestaly více méně prodávat.

Jak určitě víte, tak hlavně Google služby jsou ve světě hodně využívané. Je to třeba YouTube aplikace, Gmail nebo Google mapy.

Huawei Harmony OS
Huawei Harmony OS

Nicméně Huawei pracuje na HarmonyOS. Je to zcela nový systém a nahradí tím Android. Harmony však bude moci být použitý v různých zařízeních jako jsou chytré reproduktory, tablety, chytré hodinky, auta a další.

HarmonyOS bude fungovat s malým množstvím RAM.

V roce 2021 by měl dorazit první telefon s HarmonyOS. Druhou verzi již Huawei představil. Nové chytré hodinky by tak měly fungovat již s HarmonyOS.

Šéf společnosti přiznal, že HarmonyOS telefony musely počkat, protože zde byla dohoda s Google. HarmonyOS se má do budoucna stát světovou platformou.

Dále má Huawei problémy s výrobou čipu, která byla zakázána a tak Kirin 9000 bude poslední generací Huawei Kirin v high-end čipech, které uvidíme. Již od 15. září se výroba těchto čipů zastavila a je pravděpodobné, že se přesune do továrny v Číně. Postará se o to firma SMIC, ale problémem je, že zde nejsou připravení na 5nm výrobní proces a jsou značně pozadu.