Vypnout reklamy

Huawei HarmonyOS 2.0 příšti rok v telefonech

Vydáno dne: 19.10.2020

Huawei představil systém HarmonyOS, který se možná do světa prozatím nedostane a zůstane k dispozici pouze v Číně.

Huawei už před rokem představil nový vlastní operační systém HarmonyOS. Šéf společnosti Richard Yu oznámil nový HarmonyOS 2.0 během klíčové konference.

Operační systém funguje na více platformách a není tedy určen pouze na mobilní telefony. HarmonyOS pokrývá systém chytré televize, chytrých hodinek, automobilů.

První takový telefon s HarmonyOS by mohl dorazit již příští rok, ale přesné datum nebylo řečeno. Je také možné, že bude jen v Číně.

HarmonyOS 2.0
HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0 SDK pro chytré televize, hodinky a automobily již však jsou k dispozici a vývojáři tak mohou vytvářet aplikace.

Společnost také odhalila OpenHarmony projekt, což je open-source HarmonyOS podobně jako AOSP (Android Open Source Project) a je otevřen pro vývojáře. Podporuje zařízení se 128KB RAM.

HarmonyOS 2.0
HarmonyOS 2.0

HarmonyOS taktéž disponuje funkcí pro více displejů, takže je tady k dispozici adaptivní UX. Huawei se také soustředí na větší bezpečnost, chytré rozpoznávání hlasu, rychlý přenos dat mezi zařízeními.

Huawei také sdělil, že HMS aplikace v obchodě dosáhly na 96 000 a podporují je až 1.8 miliónů vývojářů.

Další zajímavé příspěvky
OnePlus 8T na video – rozebráno
OnePlus 8T

OnePlus 8T byl ve videu rozebrán. Pokud se tedy chccete dozvědět více o jeho odolnosti, tak doporučujeme se podívat na Přečíst si více

Samsung vydá nový čip, který bude rychlejší, než čip od Qualcomm
Exynos s AMD GPU

Exynos dorazí s čipem s jádry od ARM a nikoliv s vlastními. Zároveň by mohl příští rok nahradí Mali GPU Přečíst si více

Samsung se vrací do hry s mobilními telefony
Samsung statistiky

Samsung se opět dostává zpátky a zvyšuje svůj podíl na trhu s mobilními telefony. Pravděpodobně ubírá firmě Huawei, protože té Přečíst si více

Redmi Watch oznámen
Xiaomi s duální vyskakovací kamerou

Xiaomi Redmi Watch byly představeny. Jsou to první hodinky od této společnosti, které nabízejí klasický čtvercový displej. Zároveň se nabízejí Přečíst si více

Tágy: