Vypnout reklamy

Huawei Mate 20 Pro je zpět v beta programu Android Q

Vydáno dne: 3.6.2019

Huawei Mate 20 Pro je zpět v programu Android Q beta. Vypadá to, že Android 9 pro Mate 20 Pro nebude poslední. Zároveň Mate 30 dorazí s Androidem.

Minulý týden firma Google telefon Huawei Mate 20 Pro odstranila ze seznamu Android Q beta programu. Rozhodnutí přišlo hned poté, co Americká vláda zapsala firmu Huawei na list firem označující nebezpečí pro vládu US.

Tento zákaz pak zamezuje firmě odebírat součástky od firem v US pokud nemají povolení Americké vlády. Google původně roztrhal vazby s firmou Huawei a odstranil tak Mate 20 Pro z programu Android Q beta.

Nicméně když Americká vláda zavedla 90 denní přechodní dobu, tak Google udělal to samé a Huawei Mate 20 Pro je zpět v Android Q beta programu. Krom toho je také v SD asociaci i Wi-Fi Allianci.

Vypadá to tedy, že i Mate 30 bude mít systém Android. Telefon dorazí ještě tento rok a bude to pravděpodobně poslední Huawei s Android telefonem, protože společnost kvůli těchto akcí chce přejít na svůj vlastní systém.

Firma chce být soběstačná a tedy udělá vše proto, aby už Ameriku nepotřebovala.

Firmě Huawei se ani nedivíme, protože tyto akce ze strany Ameriky jsou pro filmu zničující a pokud se firma chce stát jedničkou, tak jedině se svými komponenty. Amerika tak přijde o peníze od Huawei a Čína na tom vydělá.

Buroň Tomáš
Tágy: