Vypnout reklamy

Pojďme se podívat na rozebraný Mate 20 Pro

Samsung Galaxy S10 snímač otisků

Nový telefon Huawei Mate 20 Pro není na trhu příliš dlouho, ale již ho dokázali na iFixit rozebrat do posledního šroubku. Hlavně bylo k vidění snímač otisků prstů pod displejem.

Snímač pod displejem u Huawei Mate 20 je pomalejší než klasický optický snímač v tlačítku. Nicméně Qualcomm bude nabízet druhou generaci ultrasonic snímače otisků prstů, ale prozatím exkluzivně s telefonem Samsung Galaxy S10. Nicméně Huawei se rozhodlo snímač umístit a tak trochu „zafrajeřit“.

Nicméně tento optický snímač, který je pod displejem není nic moc přesný, ale jako první telefon s tímto senzorem ta, je to velmi zajímavé a fantastická technologie. Kdo by si kdy řekl, že třeba za pár let tady budeme mít něco takového, když před cca 10 lety teprve vznikly chytré telefony.

Snímač otisků u Mate 20 Pro je vyroben firmou Gudix. Tato firma vyrobila snímače otisků pro OnePlus 6T. Samsung bude držet exkluzivitu s druhou generaci snímače otisků prstů Qualcomm Ultrasonic. Je pravděpodobné, že dohoda padne na třeba 10 miliónu prodaných kusů a poté bude exkluzivita ukončena.