Vypnout reklamy

Pojďme se podívat na rozebraný Mate 20 Pro

Vydáno dne: 6.11.2018

Nový telefon Huawei Mate 20 Pro není na trhu příliš dlouho, ale již ho dokázali na iFixit rozebrat do posledního šroubku. Hlavně bylo k vidění snímač otisků prstů pod displejem. Snímač pod displejem u Huawei Mate 20 je pomalejší než klasický optický snímač v tlačítku. Nicméně Qualcomm bude nabízet druhou generaci ultrasonic snímače otisků prstů, […]

Nový telefon Huawei Mate 20 Pro není na trhu příliš dlouho, ale již ho dokázali na iFixit rozebrat do posledního šroubku. Hlavně bylo k vidění snímač otisků prstů pod displejem.

Snímač pod displejem u Huawei Mate 20 je pomalejší než klasický optický snímač v tlačítku. Nicméně Qualcomm bude nabízet druhou generaci ultrasonic snímače otisků prstů, ale prozatím exkluzivně s telefonem Samsung Galaxy S10. Nicméně Huawei se rozhodlo snímač umístit a tak trochu “zafrajeřit”.

Nicméně tento optický snímač, který je pod displejem není nic moc přesný, ale jako první telefon s tímto senzorem ta, je to velmi zajímavé a fantastická technologie. Kdo by si kdy řekl, že třeba za pár let tady budeme mít něco takového, když před cca 10 lety teprve vznikly chytré telefony.

Snímač otisků u Mate 20 Pro je vyroben firmou Gudix. Tato firma vyrobila snímače otisků pro OnePlus 6T. Samsung bude držet exkluzivitu s druhou generaci snímače otisků prstů Qualcomm Ultrasonic. Je pravděpodobné, že dohoda padne na třeba 10 miliónu prodaných kusů a poté bude exkluzivita ukončena.

 

 

Buroň Tomáš