Samsung Galaxy S10 se chlubí nejmodernějším otiskem prstů

K dispozici je opticky snímač otisků prstů pod displejem, a to u většiny telefonu s minimálním rámečkem. Nicméně Samsung chce být lepší a nabídne pod displejem ultrasonic snímač. Zároveň se již bude jednat o třetí generaci této technologie, takže bude lépe vyladěna. Právě snímač otisků pod displejem má být hlavním prodejním prvkem nového vlajkového telefonu Samsung Galaxy […]

Samsung Galaxy S10

K dispozici je opticky snímač otisků prstů pod displejem, a to u většiny telefonu s minimálním rámečkem. Nicméně Samsung chce být lepší a nabídne pod displejem ultrasonic snímač. Zároveň se již bude jednat o třetí generaci této technologie, takže bude lépe vyladěna. Právě snímač otisků pod displejem má být hlavním prodejním prvkem nového vlajkového telefonu Samsung Galaxy S10.

Na trhu už jsou telefony se snímačem otisků prstů v displeji, jako je třeba Vivo NEX s vysouvací selfie kamerou, ale pod displejem mají snímač od firmy Gudix a jedná se o opticky snímač. Takové snímače chce Samsung umístit do telefonu střední třídy, a tedy řady A. U high-end modelů chce použít Qualcomm Ultrasonic.

Senzor otisků v displeji

Senzor otisků v displeji

Druhá generace Ultrasonic u Mate 20 Pro

Již druhá generace senzoru Ultrasonic od Qualcomm dokázala zvládnou zajistit přesný otisk prstů pod sklíčkem 800 mikronů oproti 300 mikronů u první verze. Jak takový snímač od Qualcomm funguje zjistíme velmi brzy, protože Mate 20 Pro má mít tento snímač od Qualcomm. Nicméně jak vylepšený bude třetí generace tohoto snímače u Galaxy S10 je otázkou.

Qualcomm Ultrasonic

Qualcomm Ultrasonic

Samsung původně rozmýšlel mezi třemi typy řešení, ale nakonec zůstal u Qualcomm Ultrasonic technologie. Fungovat má i pod vodou a snímat tep. Nejlepší je na tom také to, že kvalita displeje zůstane nedotčena na rozdíl od jiných snímačů.

Zdroj