Vypnout reklamy

Huawei Mate 20 X je v TOP 20 na DxOMark

Huawei Mate X

Nejnovější telefon Huawei Mate 20 X se objevil na DxOMark. Telefon má obrovský displej 7.2 palců po rozložení, ale nenabízí stejný hardware, co se týče 3D odemykání pomocí displeje, jako u Mate 20 Pro. Avšak má stejnou trojitou kameru.

Hlavní kamera disponuje 40MPx rozlišením se clonou f/1.8. Nicméně je to formou quad-bayer, což znamená, že reálně má telefon 10MPx. ZOOM kamera pak má 8MPx senzor a optický stabilizátor obrazu. Na konec tady máme 20MPx širokoúhlou kameru se clonou f/2.2.

Huawei Mate 20 X má konstantně přesnou expozici pro všechny světelné podmínky a velmi dobrý dynamický rozsah. Krom toho nabídne hodně dobrou saturaci barev, vyváženou bílou.

Podle DxOMark má telefon skvělý výkon i za horších světelných podmínek s automatickým bleskem. Nicméně ve chvíli, kdy objekt přiblížíte, tak se mohou objevit problémy v barvách, které pak nejsou tak přesné.

Huawei Mate X
Huawei Mate X

Ve videu je výborné automatické ostření, stabilizace, barvy, šum zde skoro není, přesná expozice s dynamickým rozsahem. Stabilizace videa občas špatně funguje v případě, že jste uvnitř budovy.

Zdroj