Vypnout reklamy

Huawei Mate 40 Pro v testu DxOMark na prvním místě

Nový telefon Huawei Mate 40 Pro se dostal do testu DxOMark. Je na stejné úrovni, jako jsou zrcadlovky. Nabízí spoustu funkcí i senzorů,
Mate 40 Pro

Chystáte si n Vánoce pořídit nový mobilní telefon a hledáte nějaký, který dobře fotí a zároveň je za příjemnou cenu v poměru cena / výkon? Tak co třeba Hauwei Mate 40 Pro, který je první v testu DxOMark.

V testu DxOMark byl mobilní telefon Mate 40 Pro a sesadil tak z první příčky Xiaomi Mi 10 Ultra.

Pojďme se podívat, jak se telefonu s tímto fotoaparátem dařilo.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Mate 40 Pro získalo 140 bodů v testu pro fotografie, což je také nejvyšší počet bodů v DxOMark. Testující byli upřímně udiveni skvělým dynamickým rozsahem, který fungoval a neztrácel barvy ve všech světelných podmínkách. To znamená, že se telefon hodí i pro focení v horších světelných podmínkách.

Kamera se dokázala vypořádat i se šumem na fotkách, který nejde ani vidět a detaily fotografie jsou ve vysokém rozlišení. Portrétový mód zase dokáže vytvořit hezký bokeh efekt, na který jsme zvyklí třeba ze zrcadlovek.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Co se týče automatického ostření, tak tam je to trošku horší a telefonu by neuškodilo mít i druhý senzor pro kratší vzdálenost, jako má Mi 10 Ultra. Širokoúhlý senzor je výborný.

Selfie kamera

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Co se týče selfie kamery, tak ta také zvládá dobře fotit za nízkých světelných podmínek a má široký dynamický rozsah. Díky tomu je velmi použitelný v různých situacích, kde je vysoký kontrast. Barvy jsou hezké, vyvážení bílé v nízkém světle je trošku mimo rozsah.

Bokeh efekt u selfie není špatný, ale chybí tady ToF hloubkový senzor, takže se někdy stává, že kolem fotícího se objektu jsou malé chyby po okrajích (znamená, že se zamlží i to, co by nemělo namísto pozadí). V nízkém světle navíc selfie kamera ztrácí detaily a šum lze zpozorovat zájmena uvnitř budov.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Zdroj