Huawei Mate 40 s postranním dotykem

Nový Huawei Mate 40 pravděpodobně nebude mít klasická fyzická tlačítka na boku telefonu, ale jen dotykové s funkcemi pro fotoaparát.
Huawei Mate 40

Nový telefon Huawei Mate 40 má dorazit v říjnu. Nicméně nebude mít aplikace od Google. Huawei Mate 40 však dorazí s technologickou novinkou.

Na stranách telefonu nebudou pravděpodobně klasická tlačítka, ale vše bude bezdotykové. Tlačítko spouště fotoaparátu je začleněno v rámečku telefonu.

Na bok obrazovky však Huawei umístil i další dotyková tlačítka, jak si můžeme všimnout a to je například zapínání HDR, blesku, vyvážení bílé a další.

Huawei Mate 40
Huawei Mate 40

Společnost Huawei podala žádost o patent 6. července 2019 k CNIPA a dokumentace byla zveřejněna 16. června 2020 s fotografiemi.

Navrhovaný patent je zájmena na grafické uživatelské prostředí rozhraní kamery s tlačítky na okrajích telefonu.

Telefon Huawei Mate 40 by měl dorazit s duálním selfie fotoaparátem. Co je zvláštní, tak na zadní straně není žádná kamera. Buď je zadní kamera zabudovaná pod krytem nebo si to nedokážeme vysvětlit.

Je tedy však jasné, že firma Huawei bude mít technologický pokrok v oblasti fotoaparátu. Telefon by se na trh mohl dostat někdy v září / říjnu.

Zdroj