Vypnout reklamy

Huawei nahradí Android systém svým systémem a to již na podzim tohoto roku. Společnost byla donucena Americkou vládou. K tomu bude k dispozici velký katalog aplikací.

Bohužel vzhledem k situaci, které má Čína s USA, tak to vypadá, že Huawei nemá jinou možnost, než přejít na svůj systém, který již vyvíjí od roku 2012. Celou tu dobu měla firma připravený systém, který se umí postavit systému Android. Richard You, šéf společnosti Huawei sdělil pár informací.

Huawei se vyhne jednomu z problému, které doprovázelo systémy BlackBerry, Windows Phone a Tizen. Huawei bude plně podporovat Android aplikace. Ještě k tomu, pokud vývojáři znovu zkompilují své soubory právě na jejich nový obchod, tak poběží o 60% rychleji. Aplikace pak budou dostupné v alternativním Play Store obchodě. Nicméně společnost bude stále mít problém s přístupem k aplikacím, jako je YouTube, Twitter, Instagram a WhatsApp.

HongMeng OS

Podle posledních informací se nový operační systém jmenuje HongMeng OS a nikoliv KirinOS. Podle šéfa Richard Yu má být systém k dispozici již na podzim tohoto roku, takže je možné, že firma dorazí s Huawei Mate 30 právě se svým systémem a nikoliv s Android 10 Q. Pokud to nevyjde, tak na Jaře příštího roku s P40 bude určitě už nový systém.

Huawei Mate
Huawei Mate

Jako další náhrada je, že notebooky, které teď běží na Windows 10, tak budou fungovat na svém vlastním operačním systému, které lze použít i pro hodinky, TV a automobily.

Proběhl také rozhovor s The Information, kde šéf Richar Yu přiznal, že bude brzy “přinucen” vypustit do světa “svůj vlastní operační systém” v případě, kdy Amerika nevyjme společnost z černé listiny. Zároveň řekl, že nemůže uvěřit tomu, co Americká vláda udělala s omezením Androidu. Jedná se totiž o zákaznický produkt a nemá žádný vztah s problémy bezpečnosti sítě, na který se celou dobu Amerika odkazuje.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.