Vypnout reklamy

Huawei prodal na 240 miliónu chytrých telefonu v roce 2019

Vydáno dne: 28.1.2020

Firmě Huawei se podařilo prodat na 240 miliónu chytrých mobilních telefonu. Krom toho i 2 milióny chytrých hodinek a milión Huawei FreeBuds 3.

Huawei v roce 2019 představil dva nejlepší chytré telefony a to je Huawei P30 Pro a Huawei Mate 30 Pro. Avšak firma je trochu rukojmí v obchodní válce mezi Čínou a USA.

I přes všechny problémy, které firma Huawei má, tak i přesto se ji podařilo prodat celkem slušnou porci mobilních telefonu a stále být druhým největším prodejcem na světě.

Firmě se podařilo prodat na 240 miliónu chytrých telefonu. Meziročně se tržby zvýšily o 18%. Nicméně čísla by mohla být úplně jiná, kdyby nebyl problém mezi vládou US a Čínou.

Huawei prošel i stress testem a mohou tedy ještě více přidat. Společnost proto chce v roce 2020 vyvinou svůj ekosystém, což bude alternativa ke Google aplikacím. Právě to je největší problém, protože bez služeb je telefon ve světě neprodejný.

Dobře se prodávají chytré hodinky i sluchátka

Oficiálně Huawei Watch GT2
Oficiálně Huawei Watch GT2

Společnost také prodala 2 milióny chytrých hodinek Huawei Watch GT2 během třech měsíců a dále přes 1 milión Huawei FreeBuds 3 sluchátek a to během jednoho měsíce.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: