Vypnout reklamy

Huawei se v dubnu stál největším výrobcem chytrých telefonu

Vydáno dne: 9.7.2020

Huawei se v dubnu stál největším výrobcem a prodejcem chytrých telefonu a to kvůli COVID-19, kdy Samsung ztratil prodeje v Indií, Evropě a Severní Americe.

Huawei už v roce 2018 cílila na první místo v žebříčku výrobců mobilních telefonu, ale po několika sankcích ze strany US, se ji to nepovedlo. Nyní kvůli koronaviru ano. V Číně byl COVID-19 na počátku roku, ale později zasáhl celý svět.

To znamená, že většina prodejů se nyní uskutečňuje v Číně, takže Samsung kvůli COVID-19 ztratil prodeje zájmena v Indií a Evropě, což ho posunulo za firmu Huawei.

Huawei měl v dubnu 21% podíl na trhu s telefony

Samsung klesl až na úroveň 19.1% a to kvůli slabým prodejům v Evropě, kde byla většina obchodů zavřena a nikdo tedy nenakupoval. Podle firmy Counterpoint Research jde vidět i slabý zájem o telefony Galaxy S20 5G oproti předchozím vlajkovým telefonům. Celkové prodeje ještě nebyly zveřejněny, ale podle všeho jsou prodeje o 30% horší.

69.37 miliónu mobilních telefonu bylo prodaných v dubnu tohoto roku. Meziročně tedy o 41% méně.

Prodeje v Číně během čtvrtletí rostly, ale prodeje v Evropě, Severní Americe a Indií zůstávaly opravdu nízké. Samsung se vytáhne zpátky na největšího prodejce mobilních telefonu ke konci tohoto roku, pokud vše půjde dobře.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: