Vypnout reklamy

Huawei ztratí dodavatelé displejů LG i Samsung

Vydáno dne: 18.10.2020

Huawei přišlo o dva dodavatelé displejů. Největší bolest to je hlavně u vlajkových telefonu, kde musí Huawei společnosti Samsung a LG nahradit tuzemskými.

Od 15. září nesmí firmě Huawei žádná US společnost nebo technologie proudit směrem k firmě Huawei. Podle Reuters také Samsung Display a LG Display stopli dodávky displejů na základě restrikcí US.

Čipy, které pohánějí displej jsou podle všeho na seznamu sankcí. Firma Huawei však od těchto společností neměla velký podíl objednávek, takže je to zanedbatelné.

Nicméně, pro vlajkové telefony byly tyto společnosti důležité, protože displeje u Mate 40 jsou použity mixu BOE, Samsung a LG Display.

Nyní bude tyto společnosti muset nahradit BOE, CSOT a Visionox, které pracují na on-cell OLED displejích.

Pro LG Display to bude mít podle všeho minimální dopad na prodeje. Samsung Display se k tomu nevyjadřoval.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Huawei s fotoaparátem v displeji a periskopickým zoom.
Huawei firma

Huawei má patentovaný design telefonu, kde je selfie kamera pod displejem a na zadní straně jsou pak čtyři senzory kamer, Přečíst si více

HarmonyOS 2.0, EMUI 11 a HMS se poprvé otevírají vývojářům
Harmony OS

Společnost Huawei představuje nový HarmonyOS 2.0, který bude příští rok na telefonech Huawei, dále nové EMUI 11 a celkový ekosystém Přečíst si více

Huawei Petal Search i jako vyhledávač
Huawei Petal Search

Huawei Petal Search nebude fungovat jen pro vyhledávání aplikací, ale také pro vyhledávání zpráv, videí nebo fotografií.

AppGallery roste a je třetím největším obchodem s aplikacemi
Aplikace AppGallery

Huawei s AppGallery je již třetím největším obchodem na světě a nabízí kvalitní aplikace v rámci českého trhu. Po analýze Přečíst si více

Tágy: