Vypnout reklamy

Nový Samsung Galaxy Fold 2 se odhalí pravděpodobně na jaře 2020. Tento telefon dorazí s velmi tenkým ochranným sklíčkem, které je také velmi ohebné.

29.8.2019

Ještě nevyšel Galaxy Fold a už se mluví o jeho nástupci

První skládaný telefon má opravdu dorazit na trh již v září. Opravdu. Samsung slibuje, tak věříme, že to bude již poslední oficiální datum. Nicméně již se mluví o jeho nástupci, který má dorazit s větším displejem.

Samsung tam jedná na základě konkurence, která bude mít nejnovější čip i kameru. Ano jedná se o Mate X, která dorazí asi dva měsíce po Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Fold 2
Samsung Galaxy Fold 2

Nový skládaný telefon má disponovat krycím sklíčkem pro displej o velikosti 8 palců oproti předchůdci se 7.3 palcovým displejem.

Sklíčko je vyrobeno v Japonsku od Sumitomo a jedná se o ohebný polyimide (PI). Nicméně nikdo to nevěděl a právě toto sklíčko spousta lidí u Galaxy Fold odstraňovalo a tím poškodili celou strukturu.

Samsung to vyřešil tím, že PI sklíčko následně protáhle až za rohy telefonu, takže to vůbec nevypadá, jako krycí sklíčko.

Telefon s 8 palcovým displej

Nový telefon má disponovat novým ultra tenkým sklíčkem (UTG). Otázkou však je, jak je možné, že se sklíčko nerozlomí? Klíčem k úspěchu je právě tenké sklíčko (jak můžete vidět na videu níže), které je zároveň velmi ohebné. Do výroby má zamířit v roce 2020. Na videu také můžeme vidět, jak se testuje jejich odolnost vůči poškrábání.

Galaxy Fold 2 a datum vydání

Jedná se však o spekulaci, protože vydání tohoto telefonu je hodně daleko. Jelikož jsou nějaké restrikce na dodávky tohoto nového sklíčka, tak k dispozici budou až ke konci tohoto roku a je tedy možné, že na jaře 2020 se nový telefon Galaxy Fold 2 představí.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.