Vypnout reklamy

LG G8X ThinQ oficiálně

Vydáno dne: 13.9.2019

LG G8X ThinQ oficiálně představen s duálním displejem. Nabídne čip Snapdragon 855. Asi největší novinkou je právě DualScreen. Můžete si ho odložit, kdykoliv chcete a doma ho zase třeba připojit k telefonu.

LG představila nový telefon LG G8X ThinQ, který disponuje novinkou duálního displeje. Nejedná se o přímého nástupce LG G8 ThinQ, ale spíše o rozšíření této řady.

LG G8X
LG G8X

LG G8 ThinQ dorazí s velkým displejem a to větším než G8. Dá se srovnávat s telefonem LG V50, který má 6.4 palcový displej. Avšak má menší rozlišení 2340x1080px oproti 3040x1040px.

LG G8X využívá OLED displej pod kterým bude také snímač otisků prstů. Selfie kamera 32MPx s Quad Bayer. Pryč je však ToF kamera.

Na zadní straně vidíme dvě kamery s bleskem. Má se jednat o modul 12MPx se clonou f/1.8, duální pixel PDAF, OIS. Nechybí ani 13MPx širokoúhlý senzor se clonou f/2.4, se 136 zorným polem, stejně jak u G5. V dnešní době mají většina high-end telefony teleskopickou kameru, ale toto LG nikoliv.

Čip

Telefon je poháněn čipem Snapdragon 855 (nikoliv Snapdragon 855+) a má pouze jednu konfiguraci a to je 6GB RAM a 128GB úložiště. Lze však rozšířit za pomocí microSD. LG bude mít stále 3.5mm audio jack a QuadDAC. Nechybí ani velká baterie 4000mAh.

LG G8X dbalo na výdrž. Mobilní telefon je pokryt z přední i zadní části sklíčkem Gorilla Glass 6 s IP68 certifikací. LG UX 9.0 je mnohem čistější a jednodušší. Ikonky jsou tlustší a je zde i tmavý mód. Telefon poběží na Android 9 Pie.

DualScreen

LG G8X
LG G8X

Co se týče i DualScreen pouzdra, tak je zde možnost si k telefonu přidělat druhý displej. Jedná se o pouzdro s 6.4 palcovým displejem. Displej tak lze používat k tomu, abyste na jednom měli jednu aplikaci a na druhém druhou aplikaci. Lze si ze spodního displeje třeba udělat klávesnici či gamepad. Tento druhý displej však můžete nechat doma, pokud budete chtít, protože ho můžete připojit a odpojit kdy chcete.

Není potřeba žádné další baterie. Telefon se zapojí do USB-C portu.

Buroň Tomáš
Tágy: