LG V30 oficiálně! K dispozici se 6 palcovým P-OLED displejem a vylepšeným fotoaparátem

LG začalo novou kapitolu V-Série. LG V30 ukazuje, že OLED je cesta budoucnosti. Nicméně chválu si nezaslouží pouze displej, ale také duální fotoaparát, který umí fotit i za velmi nízkých světelných podmínek. Jak jsme již psali, má k dispozici clonu f/1.6! Co je to clona si můžete přečíst ve druhém článku. Co je to clona […]

LG V30

LG začalo novou kapitolu V-Série. LG V30 ukazuje, že OLED je cesta budoucnosti. Nicméně chválu si nezaslouží pouze displej, ale také duální fotoaparát, který umí fotit i za velmi nízkých světelných podmínek. Jak jsme již psali, má k dispozici clonu f/1.6!

Co je to clona si můžete přečíst ve druhém článku.

Ve zkratce se dá říct, že čím menší číslo za „/“ je, tak tím lepší fotky za malých světelných podmínkách uděláte. V případě, že je fotografie tmavá, tak se vylepšuje ISO, ale to znamená, že si zhoršíte fotografií a uvidíte na ní malé čtverečky.

Selfie fotoaparát má 5 MPx a zůstává nezměněn od LG G6

Displej

Když se podívám na předek telefonu, tak vidíme 6 palcový P-OLED displej, který pokrývá 82% celkové plochy. K dispozici je HDR10 a podporuje „Always on Display„, tak jak jsme očekávali. Druhý displej je zcela odstraněn a má tzv“ pohybující se pruh. Nicméně nemusíte se bát, že byste díky tomu měli málo místa, protože telefon má poměr stran 18:9, což vám dává velký prostor.

Telefon disponuje velkým rozlišením QHD+ nebo-li 1440 x 2880 px. Taktéž je zde HDR 10, pohyblivý pruh a mnohem více.

Výkon LG V30

  • Tělo: IP68 voděodolný, MIL-STD-810G compliant
  • Obrazovka: 6″ P-OLED, 18:9 aspect ratio, 1,440 x 2,880px, 10-bit HDR; 82% screen to body ratio
  • Systém: Android 7.1 Nougat; Snapdragon 835 chipset with 4GB of RAM
  • Velikost: 64GB built-in, 128GB for the V30+ model; microSD card slot
  • Kamera: 16MP main (f/1.6, OIS) + 13MP wide-angle (f/1.9); HDR video capture, manual mode and color grading
  • Baterie: 3,300mAh; Qnovo tech; QuickCharge 3.0, bezdrátové nabíjení
  • Audio: Quad DAC, AOP microphones
  • Doplňky: Obličejový, hlasový a snímač otisků prstů

Výkon nového telefonu LG V30 závisí na čipu Snapdragon 835, který udělal skok z 821 oproti G6. Dále LG V30 má 6GB RAM a 64 GB interní paměti. Vesměs se velmi blíží vlajkovému telefonu Samsung Galaxy S8.

Nicméně jsou dobré a špatné zprávy. V20 byl posledním telefonem, kde se dala baterie velmi rychle vyměnit a sám. Tentokrát už to nepůjde a baterie o velikosti 3 300 mAh je zapečetěna. Nabízí taktéž nabíjení přes USB-C a bezdrátové nabíjení.

Dále je telefon vodě-odolný, právě proto není možnost vyměnit baterií. LG taktéž nezapomnělo na ty, kteří milují muziku, protože přichází s QuadDAC. Taktéž je k dispozici 3.5mm jack v horní části telefonu. V krabičce budou sluchátka B&O.

QuickCharge dokáže nabít telefon na 50% za pouhých 30 minut. Poté je tady funkcionalita Qnovo, které má prodloužit životnost baterie.

Shrnutí

Vypadá to na skvělý telefon, který se spíše hodí k multimediálnímu zacházení, jelikož disponuje pravděpodobně nejlepším fotoaparátem mezi chytrými telefonu, má k dispozici HDR obrazovku, HDR nahrávání, QuadDAC pro lepší zvuk. Telefon je zároveň voděodolný.