Vypnout reklamy

Prohlížeč Microsoft Edge na telefonech bude rozlišovat fake news

Vydáno dne: 25.1.2019

Prohlížeč Microsoft Edge bude rozlišovat, co je Fake News a co ne. nicméně je to celkem zvláštní, protože označovat takové servery bude nějaká firma zvaná NewsGuard, která se skládá z několika trénovaných novinářů, kteří budou hodnotit jednotlivé webové servery. Servery se hodnotí podle novinářských standardů důvěryhodnosti a transparentnosti. Abyste takovou možnost mohli mít, tak je […]

Prohlížeč Microsoft Edge bude rozlišovat, co je Fake News a co ne. nicméně je to celkem zvláštní, protože označovat takové servery bude nějaká firma zvaná NewsGuard, která se skládá z několika trénovaných novinářů, kteří budou hodnotit jednotlivé webové servery.

Servery se hodnotí podle novinářských standardů důvěryhodnosti a transparentnosti. Abyste takovou možnost mohli mít, tak je potřeba zabrouzdat do nastavení v Microsoft Edge a kliknout na funkci News rating.

Zpravodajský server musí být ohodnocen

Následně když otevřete zpravodajský server, tak bude ohodnocen NewsGuard. V řádku, kde se nachází URL adresa, kde bude zelený terč označovat, že je vše v pořádku a červený, když nebude.

Buroň Tomáš
Tágy: