Vypnout reklamy

Prohlížeč Microsoft Edge může být ve tmavém módu podle nastavení systému při Android 10. Lze nastavit i přímo světlý či tmavý mód.

Microsoft Edge může být ve tmavém módu.

Vydáno dne: 30.9.2019

Uživatelé systému Android 10 mohou využívat systémový tmavý mód. S ním jdou i některé aplikace a Google se tomuto stylu přizpůsobuje. Není tedy vyjímkou, že to stejné dělá i Microsoft se svým Edge prohlížečem.

Stačí otevřít aplikaci a jít do nastavení -> vlastnosti -> témata a k dispozici máte čtyři různé možnosti. Vyberte si z klasických světlých záložek a tmavých soukromých záložek (anonymní režim) nebo nastavení zařízení (Android 10), všechny světlé záložky nebo všechno tmavé. Následně ve chvíli, když máte Android 10, tak můžete mít na výběr tmavé i světlé téma.

Mezitím co Google Chrome dokáže převést i samotné stránky do tmavého módu, tak prohlížeč Edge nikoliv. Namísto toho je tmavý mód celkem limitován na okraje nad stránkou, spodní část a to včetně adresního řádku. Stránka jako taková zůstane stejná, ať už bílá nebo černá.

Microsoft Edge tmavý mód
Microsoft Edge tmavý mód

Tmavý mód je však navržen proto, aby šetřil oči i energií na OLED displejích. Veškerá bílá barva má být převedena na černou a naopak. Nicméně Microsoft Edge tohle úplně nedělá.

Nová verze aplikace Microsoft Edge již lze stáhnout.

Zdroj 1 | Zdroj 2

Buroň Tomáš
Tágy: