Vypnout reklamy

Pravděpodobně nejsme daleko od vydávání her na konzole i mobilech zároveň

Apex hra od EA na mobil

Firma EA má vydat novou battle-royale hru Apex Legends na mobilních telefonech tento týden. Prakticky to znamená, že to vypadá na vydávání her zároveň na konzolích a mobilních telefonech.

Ono ještě není potřeba vyšilovat. V této chvíli se třeba zároveň na mobilní telefon z PC i konzolích dostala hra Fortnite a opravdu to funguje. Následovala i podpora ovladače a 60fps. To znamená, že i na mobilním telefonu můžete hrát a soupeřit s hráči na konzolích.

Hra Fortnite

Hra Fortnite

Když se na to podíváte s větším odstupem, tak jde vidět, že vývojáři i výrobci telefonu se snaží poskytnout ten nejlepší zážitek na mobilních telefonech v oblasti her. Apple třeba ukázal, že jeho iPad Pro je tak silný, jako je Xbox One.

Rozdíl mezi konzolemi a mobilními telefony se ztenčuje

Technologie jsou čím dál lepší a je možné, že telefony svým výkonem předčí výkon nynějších generací konzolí jako je PS4 a Xbox One a po vydání další generace PS5 a Xbox One bude velmi pravděpodobné, že výkonem telefony předčí tyto konzole.

K dispozici máme perfektní tituly jako je The Room, Monument Valley a Brawl Stars. Nicméně takový The Witcher 3 si na telefonu zahrát stále nemůžeme.

Jelikož spousta mobilních telefonu už funguje i tak, že se dá obraz streamovat na TV, tak věříme, že brzy s propojením telefonu přes USB-C nebo HDMI kabel do TV a následnému připojení ovladače skrz Bluetooth 5.0 docílíme kvalitního herního telefonu. Následně budou naprosto zbytečné konzole, protože telefony je bezesporu nahradí.

Každý má telefon

Samsung DeX stanice

Samsung DeX stanice

V dnešní době každý má telefon. A s telefonem tak mohou mít lidé trh konzolí i PC na jednom místě. Zařízení se dá přenášet v kapse a následně si ho připojíte k TV pro hraní her nebo k obrazovce pro práci. Prakticky tak zmizí PC i konzole a nahradí je telefony. Je to však daleká budoucnost. Takový Samsung už disponuje dokovací stanicí, která promění telefon v PC.