Vypnout reklamy

Modely Samsung Galaxy S21, S21 Plus a S21 Ultra 5G

K dispozici budou tři modely Samsung řady 2021 a jedná se o verzi S21 Ultra, S21 Plus a S21. K dispozici máme věrohodné rendery.

Společnost LetsgoDigital se sídlem v Nizozemsku má informace od člověka, který je úzce spojený se Samsung Electronics a k dispozici mají rendery založené na těchto informacích.

Stále se však neví, jestli to budou telefon Galaxy S21 nebo Galaxy S30. Teoreticky podle let, kdy 2021 bude příští rok, tak S21 není vůbec špatné označení a mohlo by to i nadále pokračovat.

Co se týče rozložení kamer na fotkách, tak ve skutečnosti budou vypadat trošku jinak. Model Ultra nabídne jeden snímač navíc. Pojďme se podívat na každý model zvlášť.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Jedná se o špičkový telefon této řady. Má největší displej, skvělý fotoaparát a velkou baterií. Samozřejmě je tady podpora nově S Pen.

Displej je 6.8 palců namísto 6.9 palců z předchozí generace. Výhodou je pak jednodušší držení mobilního telefonu. Tato verze navíc bude mít zakřivený displej. Ostatní telefony nikoliv. Zároveň rozlišení QHD+ a adaptivní obnovovací frekvenci 120Hz.

Selfie kame v displeji zůstane zachovaná. Telefon však zvládá 10x hybridní zoom. Integrován bude i nový širokoúhlý fotoaparát 108MPx, ultra širokoúhlý 12MPx, 2x teleobjektiv s 10MPx s 10x optický zoom a 3x optický zoom.

Telefon nabídne přesnější laserové automatické zaostření. S21 Ultra už nebude mít kameru pro snímání hloubky.

Nový model Ultra bude vybaven zcela novým ISOCELL Vision 3D ToF senzorem.

Kapacita baterie je 5000mAh. Telefon je vybaven menším displejem, efektivnějším čipem, takže výdrž by měla být lepší.

Rychlé nabíjení se 45W výkonem. Tento telefon nabídne vlajkový čip Snapdragon 888 a Exynos 2100.

Levnější verze S20 Ultra měla v minulosti 12GB RAM a 128GB ROM, dražší verze pak 16GB RAM a 512GB ROM. Není jisté, jestli se Samsung rozhodne o stejnou konfiguraci telefonu. Větší velikost ROM je však žádoucí, protože microSD není podporovaná pro 8K videa a 108MPx fotografie.

Telefon má dorazit ve dvou barvách černá a stříbrná. Později však i další barvy.

Samsung Galaxy S21 Plus

Verze Plus u nového telefonu není taková, jak tomu bylo u předchozí generace. Je to také možná dáno tím, že Samsung se více zaměřil na telefon „Ultra“, který je nyní špičkový. Tato verze nebude mít zahnutý displej po stranách, ale má klasický displej. Rozlišení je sníženo na Full HD, což je nižší než QHD u Galaxy S20+.

Samsung Galaxy S21 Plus navíc je vybaven pouze plastickým pouzdrem a nikoliv skleněným, jak tomu bylo v minulosti.

Prémiový pocit u této verze telefonu se tak trošku mění. Na druhou stranu pozitivní na plastovém pouzdru je to, že na něm neuvidíte otisky prstů, mají lepší přilnavost k ruce a mnohem více. V dnešní době technologií není problém vyrobit kvalitní plastový kryt, který je zároveň velmi odolný.

Telefon nabízí 6.7 palcový displej, 120 Hz obnovovací frekvenci. Není však adaptivní, takovou technologií podporuje pouze verze „Ultra“.

Co se týče fotoaparátu, tak neočekávejte žádné velké změny. Telefon má stejnou konfiguraci fotoaparátu jako základní model.

Telefon nabídne 12MPx širokoúhlý fotoaparát, 12MPx ultraširokoúhlý a 64MPx teleobjektiv. Dále je tady 3x hybridní zoom.

Kapacita baterie je 4500mAh a nabídne výkon nabíječky 25W. V době uvedení na trh bude telefon k dispozici ve třech barvách a to černá, stříbrná a fialová. Určitě budou telefony i ve verzi 5G.

Samsung Galaxy S20

Základní model Galaxy S20 nabídne čip Exynos 2100 / Snapdragon 888 s méně pamětmi a to 8GB a 128GB ROM. Bude dodáván se stejným softwarem jako model Plus a Ultra. Zařízení běží na Android 11 s One UI 3.1.

Tato verze bude nejlevnějším telefonem této řady S. Později se pak očekává levnější varianta Galaxy S21 FE. Displej je o velikosti 6.2 palců. Funguje ve Full HD+.

Trojitý kamerový systém vzadu má stejnou konfiguraci, jako model před rokem a tedy 12MPx širokoúhlá kamera, 12MPx ultraširokoúhlá a 64MPx teleobjektiv s 3x hybridním a 30x digitálním zoom.

Telefon by mohl mít 4000mAh baterií a nabíjecí výkon 25 W. Dorazí pak v šedé, bílé, fialové a růžové barvě.

Samsung a cloudové hraní pro Xbox

Samsung spolupracuje s Microsoftem a zvažuje integraci Samsung DeX a Microsoft Office. Krom toho společnost oznámila partnerství se společností Xbox a bude tak poskytovat cloudový herní zážitek.

Samsung NEON Artificial Human

Krom cloudového hraní, se společnost připravila i na Samsung NEON. Jedná se o umělého člověka, který byl představen na CES 2020. Nyní dorazí na mobilní telefon Samsung. Ze začátku bude funkce k dispozici pro B2B segment, tedy pro firmy. S integrací API rozhraní NEON bude tento „člověk“, volat v reálném čase. Je tedy možné, že nahradí callcentra.

Uživatelé si navrhnout vlastní virtuální osobu, která bude plnit každodenní úkoly.

Zdroj