Možný čip Snapdragon 855 v testu

Qualcomm Snapdragon 845 je vlajkový čip, který poháněl většinu chytrých telefonu. Novým čipem disponuje třeba nový Samsung Galaxy Note 9 nebo Galaxy S9 a další telefony, které nepatří firmě Huawei. Je proto velmi pravděpodobné, že se nový čip Snapdragon 855 objevil v testu na Geekbench, ale nelze to říct
Qualcomm Snapdragon 855

Qualcomm Snapdragon 845 je vlajkový čip, který poháněl většinu chytrých telefonu. Novým čipem disponuje třeba nový Samsung Galaxy Note 9 nebo Galaxy S9 a další telefony, které nepatří firmě Huawei.

Je proto velmi pravděpodobné, že se nový čip Snapdragon 855 objevil v testu na Geekbench, ale nelze to říct se 100% přesností. Nevidíme zde žádné přesné jméno. Čip však disponuje 6GB RAM, které jde vidět v testu u testovaného zařízení.

Dále k dispozici je s Android 9 Pie a skóre v testu pro více jáder disponuje 10 469 bodů, což je skóre čipu Apple A11 Bionic, který poháněl telefon iPhone minulý rok.

Qualcomm Snapdragon 855

Qualcomm Snapdragon 855

Tento rok Apple A12

Na druhé straně v testu jedno jádro nedosahuje takových výsledku a má 3697 bodů, což je o něco méně, než získal čip A11 Bionic. Nicméně Apple se posouvá dále. Tento rok představí A12 čip s iPhony, které dojdou na trh 12. září a mají být lepší jak s čipem A11.

Možný Windows čip ve spolupráci s Microsoftem

Nový čip Snapdragon 855 se má dostat na trh zároveň s novými chytrými telefony příští rok. Je zde však stále malá šance, že tento čip není pro mobilní telefony, ale pro Windows zařízení. Qualcomm a Microsoft společně spolupracují na Windowsu na ARM architektuře.

Testovací zařízení zde uvedeno „msmnile“ bylo taktéž v testu HTML5test, kde získalo skóre 510 z 555 bodů.

Zdroj