Vypnout reklamy

Nokia 2.2 oficiálně s 5.7 palcovým displejem

Vydáno dne: 6.6.2019

Nová Nokia 2.2 oficiálně představena. Telefon má dorazit do České republiky během tohoto léta. Cena a dostupnost bude ještě upřesněna.

HMD Global právě dnes představilo další dostupný telefon Android One. Jedná se o Nokia 2.2. Telefon se bude prodávat za skvělou cenu okolo 90€. Design telefonu je zaoblený tvar s připravenou podporou pro Android Q.

Nokia 2.2 dorazí s 5.7 palcovým IPS displejem s HD+ rozlišením a výřezem ve tvaru kapky pro 5MPx selfie kameru. Na zadní straně je jeden senzor se 13MPx rozlišením a LED bleskem. Není zde snímač otisků prstů, ale telefon lze odemknout za pomoci snímání tváře. Maximální jas displeje je 400 nitů, což stačí pro pohodlné sledování i na přímém slunci. Nicméně na dovolené u rovníku bude 400 nitů podle nás nedostačující, ale na naše podmínky dobré.

Adaptivní jas Nokia 2.2
Adaptivní jas Nokia 2.2

Ve fotoaparátu budou moci využít zákazníci Google Lens aplikaci. Stačí pak jednoduše zamířit na objekt a získáte o něm dostatek informací.

Čip

Telefon je nabízen s Helio A22 čipem se čtyřjádrovým procesorem a 2GB nebo 3GB RAM. Velikost úložiště je buď 16GB nebo 32GB s možnosti rozšíření microSD kartou.

Baterie a software

Telefon nabídne 3000mAh baterií s nabíjením přes microUSB. Software v telefonu je v Android One programu, takže běží jako čistý android bez nadstavby. Nokia 2.2 slibuje tři roky aktualizací, takže to znamená, že telefon obdrží i Android Q a následující systémy Android.

Systém Android P, na kterém telefon běží, tak nabídne módy jako Wind Down a Do Not Distrub (nerušit). Utlumíte tak veškeré notifikace, které by vás mohly rušit (vhodné třeba na schůzky). Dále Android P nabídne funkci Adaptivní baterie, která přizpůsobuje energií podle toho, jaké aplikace telefon využívají.

Dostupnost a cena

Telefon stále patří do základní třídy telefonu. Nechybí ani dedikované tlačítko pro Google Asistenta.

Telefon dorazí v černé a šedé barvě. Cenu v české republice prozatím neznáme, ale telefon má být dostupný během tohoto léta.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: