Vypnout reklamy

Nokia 9 PureView v České republice

Nokia 9

Telefon Nokia 9 PureView je již dostupný v České republice za 15 999 Kč. Jedná se o první telefon, který má 5 senzorů a posouvá tak hranici mobilních fotografií zase o něco výše.

Senzory mají optiku ZEISS, takže si můžete být jistí, že se jedná o kvalitní senzory. Dva z těchto senzorů zachytává v barvách, tři další mají pouze černobílý záběr pro lepší zaznamenání ostrosti a detailů. Dohromady senzory zvládnou zachytit až o 10 více světla, než je to u jednoho barevného fotoaparátu stejného typu.

Nokia telefony představeny
Nokia telefony představeny

O zpracování fotografií se stará výpočetní výkon procesoru Snapdragon. Telefon dokáže nabídnou obrovský dynamický rozsah. Každá 12MP fotografie se vyznačuje vynikajícími detaily.

Specifikace

Je zde čip Qualcomm Snapdragon 845 a displej o velikosti 5.99 palců a podporou HDR10. Budete tak mít jistý ostrý a barevný obraz. Čtečka otisků se nachází pod displejem a nechybí ani Qi bezdrátová nabíječka.

Přední i zadní strana telefonu je pokryta sklíčkem Gorilla Glass 5. Telefon má k dispozici systém Andorid 9 a patří do rodiny Android One, tedy čistého Androidu bez nadstavby.

Telefon bude v České republice dostupný v barvách modré za 15 999,- Kč.

Zdroj: Tisková zpráva