Vypnout reklamy

Nový mobilní telefon s 5G podporou od firmy Nokia míří do segmentu dostupných telefonu. Má stát o polovinu méně, než nynější 5G telefony.

Mezitím, co vlajkové telefony Galaxy S10 5G a Mate 20 X 5G se pomalu dostávají na trh, jejich cena je poněkud vysoká. Podle jednoho rozhovoru se šéfem HMD Juho Sarvikas se můžeme dočkat dostupného 5G telefonu Nokia již příští rok.

Sarvikas vysvětlil, že HMD vidí možnost dorazit s 5G telefonem pro širší publikum lidí a to tak, že jejich cena bude přívětivá. Cílem je dorazit s 5G telefonem, který stojí o polovinu méně, než je k dispozici nynější 5G telefon.

Nokia 2.2 na českém trhu
Nokia 2.2 na českém trhu

Nokia spolupracuje s výrobcem Qualcomm na novém mobilním telefonu a domlouvá se s operátory v US. Takový dostupný 5G telefon určitě pomůže rychlejší adaptaci lidí na novou technologií, která bude již brzy standardem.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.