Vypnout reklamy

Nové funkce kamery přichází na telefon Google Pixel 5

Vydáno dne: 12.11.2020

Jedná se o zcela novou funkci kamery, která přichází na Google Pixel 5 telefon i přes odstranění teleskopické kamery a nahrazení širokoúhlé dokáže telefon vytvářet dokonalé fotky.

Google Pixel 5 nicméně nepřináší nikterak velké změny v hardwaru fotoaparátu. Telefon nemá teleskopickou kameru, ale je nahrazena 16MPx širokoúhlou kamerou. Hlavní kamera je od Pixel 4 nezměněná a nabízí 12.2MPx s Dual Pixel automatickým ostřením, optickým stabilizátorem obrazu.

Fotoaparát u Google Pixel telefonu nabízí HDR+ a zároveň tak tímto Google slibuje, že dorazí mnohem čistější a ostřejší fotky.

Night Sight

Night Sight
Night Sight

Nyní přichází funkce, která zvládá vytvořit parádní bokeh efekt i v případě, kdy není dostatek světla. Jedná se o funkci Night Sight.

Portrait Light

Portrait Light
Portrait Light

Dále má telefon funkci “Portrait Light“, což je nová funkce, která dokáže vylepšit fotografií, kde je až moc stínu. Stačí pak Google říct, kde chcete přidat světlo a Google to udělá.

Cinematic pan

Firma tak hodně sází na umělou inteligenci. Co se týče videa, tak jsou tady módy jako je zamknutý, aktivní nebo cinematic. Google podle všeho si nechal udělat takové šetření u hollywoodských hvězd a cinema YouTube video k tomu, aby vytvořili funkci Cinematic Pan.

Tento mód slouží k nahrávání v 60 fps a následně ho zpomalí tak, aby běželo plynuleji a video bylo více dramatické.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Google Pixel 5 s reproduktorem pod displejem
Google Pixel 5

Google Pixel 5 má k dispozici reproduktor přímo pod displejem. Zároveň má telefon klasickou selfie kameru v displeji.

Pixel telefony nemají neuronové jádro, nicméně neznamená to, že by přišel o tuto funkci
Pixel 5

Google Pixel telefony nemají již neural core pro strojové učení, ale využívají k tomu NPU jednotku přímo v čipu.

Google Pixel 5 dorazí 15. října
Google Pixel 4a

Google Pixel 5 dorazí 15. října. Mezitím poběží před-objednávky. Nicméně verze Pixel 4a bude dostupný až v listopadu a bílá Přečíst si více

Google Pixel 5 a 4a 5G oficiálně
Pixel 5

Google Pixel 5 a 4a oficiálně představen. Tento rok nedorazí XL verze nové řady Pixel telefonu, ale na místo toho Přečíst si více