Novinky v Google mapách představeny

Novinky v aplikaci Google Mapy a Waze. Google Asistent bude velmi nápomocný v Google Mapách. Krom toho dorazí i anonymní mód.
Google I/O mapy

Nový Google Asistent dorazí i do aplikace Waze. Určitě víte, že Waze je vlastněno Googlem. Původně se myslelo, že Google Waze zařízne a vše přenese do Google Map, ale prozatím si ho vydržuje a věří, že Google Asistent v aplikace Waze rozšíří již tak kvalitní aplikaci.

Waze
Waze

Kromě Google Asistenta v aplikaci Waze má dorazit již toto léto na Android telefony nový řidičský mód s Google Asistentem. Bude upraven podle vašich představ, takže se vám ukážou cesty, které stále jezdíte, hovory od lidí, se kterými voláte, zprávy nebo média. Vše bude tedy personalizované pro vaší osobu.

Pojďme se podívat dále, co nám Google v aplikaci Google Mapy přichystal.

Soukromí

Krom těchto všech věcí Google dbá na vaše soukromí a proto vymyslel možnost, kdy se můžete přepnout v Google Mapách do anonymního módu. Stejně, jak tomu je v prohlížeči Google Chrome, kdy se přepnete do anonymního módu a nikdo vás nemůže sledovat, sbírat údaje pro reklamní účely a další.

S anonymním módem se vám taktéž nic nebude ukládat do účtu Google. Nebudou se vám ukládat vyhledávání nebo předchozí cesty. Google vám taktéž nic nebude navrhovat a našeptávat. Stačí kliknout na fotku v pravém horním rohu a následně vybrat anonymní mód.

Google mapy s rozšířenou realitou

Google mapy si připravili také novinku v podobě rozšířené reality. Tentokrát uvidíte přímo v reálném prostředí na displeji šipky, které ukazují směr, kam máte jít. Usnadní to tak orientaci.