Vypnout reklamy

O Angry Birds v období pandémie byl nečekaný zájem

Vydáno dne: 22.9.2020

Angry Birds zažívá nečekaný zájem v období karantén. Tržby dokonce vzrostly o 160% a největší nárůst byl právě v dubnu minulého roku.

Je to těžké uvěřit, že hra Angry Birds je na světě už 10 let. V té době to byla naprostá herní pecka, kterou hrál opravdu kdokoliv. Vývojářům Rovio přinesla hra spoustu peněz, ale pak obliba hry utichla až se dostala do takové stabilizované polohy.

Nicméně pandémie COVID-19 vyvolala druhou vlnu zájmu po této hře, což se projevilo i na výsledcích druhého čtvrtletí.

S tím, jak se více lidí hraje Angry Birds, tak společnost zažila 160% růst v období od dubna do června. Minulý rok firma měla zisk 5.3 miliónu € a tento rok má 13.8 miliónu €. Tržby však poklesly o 3.6% na 69.2 miliónu € kvůli nízkému příjmu z filmu.

Šéfka společnosti Rovio Kati Levoranta sdělila, že v období karantén zažili vyšší úroveň stažení, denních aktivních uživatelů a zapojení uživatelů do samotné hry. Největší růst byl v dubnu, kdy byli všichni doma. Právě i Angry Birds 2 se stal v US na Netflixu jednou z nejoblíbenějších filmů.

Další zajímavé příspěvky
LG dorazí s novinkou a tou je rolovací obrazovka
LG zobrazovací zařízení

LG dorazí s novinkou a tou je rolovací obrazovka. Díky rolovací obrazovce bude moci být v budoucnu nahrazen i papír.

Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro levnější než jsme předpokládali
Xiaomi Mi 10T

Nový telefon Xiaomi Mi 10T bude stát méně, než se předpokládalo a to o celých 100€. Xiaomi tak silný telefon Přečíst si více

Honor Band 6 již 3. listopadu
Honor Band 5

Honor Band 6 bude mít velký displej, který bude přes celou přední část hodinek a to s OLED technologií. Pravděpodobně Přečíst si více

Skládací telefon Xiaomi Z Fold
Xiaomi Z Fold

Nový telefon Xiaomi Z Fold bude pravděpodobně na začátku roku 2021 představen. Pojďme se podívat, co si firma Xiaomi přichystala.