Vypnout reklamy

Ohebný telefon od Samsungu jako hodinky

Samsung ohebný telefon na hodinky

Samsung si nechal patentovat flexibilní chytrý telefon, který lze ohnout v každé části a zároveň se tak dá nosit i jako hodinky.

První generace skládacích telefonu od Huawei i Samsungu byly představeny. Samsung dorazil se svým telefonem Galaxy Fold, který se dá složit a rozložit, ale je skládán ze dvou displejů. Huawei Mate X má odlišný design a tím pádem Samsung hledá možnosti, jak se takové konkurenci postavit.

Samsung ohebný telefon na hodinky
Samsung ohebný telefon na hodinky

Samsung a budoucnost ohebných telefonu

Samsung podle všeho chystá v následujících letech vydat hned několik modelů. Krom výše uvedených, které se rozkládají až na velikost tabletu, tak je zde i budoucnost udělat telefony tak, abyste je třeba mohli nosit na ruce. Jednoduše telefon ohnete a umístíte na zápěstí. Jak to bude celé vypadat, to ukáže až čas, avšak máme k dispozici patenty.

Nevýhodou takové možnosti je velikost displeje. Chytré hodinky by měli být příjemné na nošení a zároveň aby nevypadaly jako obludy. Právě proto se musí vše doladit. Avšak bylo by ideální, kdybyste mohli telefon ohnout na své zápěstí a mít veškeré funkce z telefonu stále při sobě.

Samsung ohebný telefon na hodinky
Samsung ohebný telefon na hodinky

Magnet pro udržení tvaru

Při ohýbání telefonu je k vidění magnet, který se při navíjení k sobě přitahuje. Tímto způsobem pak zařízení pěkně drží na zápěstí. Kamera je viditelně na levé straně od tohoto posuvného mechanizmu. Avšak patent se vůbec nezabývá funkčnosti kamery, která tam podle nás trošku vadí.

Zadní strana telefonu Samsung je opatřena pružnou deskou, která se ohne do požadovaného směru.

Samsung ohebný telefon na hodinky
Samsung ohebný telefon na hodinky

Spousta flexibilních hardwarových komponentů

Pro to, aby takto technologie fungovala musí firma Samsung disponovat spousty hardwarovými komponenty, které jsou stejně flexibilní, jako tato konstrukce. Jedná se třeba o baterií, základní desku nebo anténu. Již nyní jsou tyto věci k dispozici, ale díky složité výrobě jsou velmi drahé.

Hodně záleží na tom, jestli se tohle bude zrovna lidem líbit, protože je to něco nového, zvláštního a celkově většího než hodinky.

Zdroj