Šěf Huawei říká, že design Galaxy Fold je strašný

Podle společnosti Huawei je Galaxy F strašný. Firma totiž taktéž takový design vyvíjela, ale zrušili ho. Dva displeje = větší váha.

Huawei Mate X - ohebný telefon

Huawei Mate X a Samsung Galaxy Fold jsou dvě zařízení, které byly na MWC středem pozornosti. Nicméně obě zařízení se lišili svým zpracováním a je asi jasné, který design šéf společnosti Huawei preferuje.

V rozhovoru pro Business Insider řekl, že firma v jednu chvíli pracovala na třech různých ohebných telefonech a právě jeden projekt, který vypadal podobně jako Samsung Galaxy Fold. Šéf společnosti Huawei takový návrh okamžitě zastavit a vývoj se neuskutečnil, protože byl „špatný“.

Šéf Huawei řekl, že dva displeje jeden ze předu a druhý ze zadní strany udělají telefon mnohem těžším. Asi na tom něco bude, ale na druhou stranu chtěl Samsung dostat alespoň nějaký telefon k lidem i když v omezeném množství. Huawei Mate X je totiž ještě dražší a stojí 2300$, což je něco přes 50 000,- Kč.

Avšak takhle začínají všechny technologické novinky a pokud se k vývoji budou přidávat další firmy, tak do dvou let cena spadne.

Zdroj