Vypnout reklamy

Huawei Mate X Oficiálně

Vydáno dne: 24.2.2019

Nový skládací telefon Huawei Mate X je oficiálně představen. Stále se však jedná o prototyp, který bude k dispozici ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Jak jsme již psali na MWC 2019 jsme očekávali právě Huawei, který představí svůj skládací telefon. A tak se i stalo. Pokud jste sledovali živý vstup z MWC 2019, tak jste ho mohli zahlédnout.

Nové zařízení se jmenuj Huawei Mate X a jedná se o skládací telefon s 5G podporou. Jedná se tedy o právoplatného konkurenta Samsung Galaxy Fold. Huawei Mate X disponuje novým modemem Baolong 5000 a podle společnosti se tak jedná o nejrychlejší 5G telefon.

Huawei Mate X v akci

Zařízení dorazí i se super rychlou nabíječkou o výkonu 55W, což opět dělá z Huawei špičku v oboru, protože nikdo nenabízí takto rychlou nabíječku. Podle společnosti telefon Huawei Mate X nabijete na 85% za pouhých 30 minut.

Velikost displeje

V tabletovém módu ma Mate X 8 palců s rozlišením 2480 x 2200px. Ve chvíli, kdy zařízení složíte, tak má 6.6 palců o rozlišení 2480 x 1148px, což je poměr 19.5:9. Podle společnosti budete s tímto telefonem dělat ty nejlepší selfie. Pro fotografie je potřeba hlavní displej. Jsou zde malé rámečky, ale nic extra.

Telefon má disponovat čtyřmi kamerami. Nicméně na předváděčce byl telefon se třemi senzory. Společnost v této chvíli neodhalila žádné specifikace těchto kamer, ale opět tady je logo LEICA.

Opravdu tenký skládací telefon

Zařízení je také propagováno jako nejtenčí skládaný telefon. Má totiž pouhých 11mm ve chvíli, kde je telefon složen a 5.4mm, když je rozložen. Telefon disponuje obrovskou baterií 4500mAh a je zde port USB-C. Snímač otisků prstů je na boční straně.

Huawei Mate X bude prozatím v modré barvě. Cena a dostupnost budou teprve oznámeny.

Věříme, že v brzké době se dozvíme i ceny, dostupnost a další specifikace, které se pojí s tímto telefonem. Jedná se o obstojného konkurenta skládacího telefonu Samsung Galaxy Fold.

Zdroj

Buroň Tomáš

Populární příspěvky

 • Honor V40 5G oficiálně
  Honor V40 5G oficiálně představen. Nabízí barevnou kombinaci černá, stříbrná a růžová. Zároveň se však neví, jak se bude...
 • Hra na mobil Roof Rails
  Skvělá hra, ve které budete muset skákat přes jednotlivé střechy se svým hrdinou a dostat se na samotný konec.
 • Hra na mobil Kakapo Run
  Jedná se o android hru, ve které budete muset proběhnout a sebrat veškeré věci v cestě. Probíháte s opeřencem městy na N...
 • HMD CEO Nokia 5.4 má stále výřez ve tvaru kapky
  Nokia 5.4 má stále výřez pro selfie kameru ve tvaru kapky. Změnil se však čip, který je silnější a velikosti paměti...
 • Aplikace na mobil Duolingo
  Jedná se o skvělou aplikaci, která vám pomůže s učením dalšího jazyka nebo se zdokonalovat. Skvělá aplikace se spoustou...