Vypnout reklamy

OnePlus 7 Pro bude disponovat novinkami, které zrychlí telefon

Vydáno dne: 7.5.2019

Telefon OnePlus 7 bude mít nové úložiště UFS 3.0, které nabízí vyšší propustnost dat. Prakticky se vám aplikace budou otevírat rychleji.

Nové technologie jsou právě hlavním tahounem nových telefonu. Chytré telefony se tak stávají mnohem rychlejší. Třeba takové úložiště je nahrazeno typem UFS a oproti eMMC úložiště je značně rychlejší. Výhodou nového úložiště je čtení a zápis zároveň.

Data se do telefonu a z telefonu přenášejí mnohem rychleji. Použitá technologie ve většině chytrých telefonu je UFS 2.1, ale nabízí se taktéž UFS 3.0, která nabízí 2x tak větší propustnost a spotřebovává méně energie. Nová verze taktéž dokáže pracovat ve vyšších teplotách a zpracovává složitější úkoly.

Samsung Galaxy Fold měl být prvním telefonem s UFS 3.0. Nicméně problémy s displejem, který teď Samsung řeší, tak odsune jeho prodej a je možné, že se na trhu objeví někdo jiný s UFS 3.0 úložiště.

OnePlus 7 Pro jako první s UFS 3.0

Podle serveru XDA to má být právě OnePlus 7 Pro. Samsung Galaxy Fold se měl dostat na trh 26. dubna, ale nestalo se tak. OnePlus 7 se má objevit na trhu 14. května a v prodeji bude o 8 dní později.

Úložiště UFS 3.0
Úložiště UFS 3.0

S UFS 3.0 úložištěm můžete očekávat rychlejší a pohodlnější běh telefonu bez zasekávání. Aplikace se vám otevírají rychleji. Telefon OnePlus 7 má být podle posledních informací ten nejrychlejší telefon mezi Androidy. Ceny se mají pohybovat okolo 699$ za verzi se 6GB RAM a 128GB interním úložištěm. Dále bude nabízena varianta 8GB paměť a 128GB interní úložiště nebo 12GB RAM a 256GB interní úložiště.

Úložiště UFS 3.0 nabídne vysoký výkon

Samsung nedokázal zařadit úložiště UFS 3.0 do telefonu Galaxy S10, ale bude k dispozici v Note 10, který vyjde v srpnu tohoto roku. Nicméně ještě dřív bude mít telefon Galaxy Fold toto úložiště.

Buroň Tomáš
Tágy: