Oreo je poprvé v grafu v použitelnosti Android OS

Již brzy k nám dorazí Pixel 2 a Pixel XL 2 a jako první chytrý telefon získá hned od začátku Android Oreo (8). Následovat bude Huawei Mate 10, které se chystá vypustit do světa právě kolem 15. října. K dispozici máme graf Android pro měsíc říjen. Již několik zařízení Pixel a Nexus získalo aktualizaci na […]

Android statistika za Srpen 2017

Již brzy k nám dorazí Pixel 2 a Pixel XL 2 a jako první chytrý telefon získá hned od začátku Android Oreo (8). Následovat bude Huawei Mate 10, které se chystá vypustit do světa právě kolem 15. října. K dispozici máme graf Android pro měsíc říjen.

Již několik zařízení Pixel a Nexus získalo aktualizaci na nový systém Android Oreo, ale stále to je méně než 1% zařízení na Android trhu. Google nebere v potaz systémy, které mají méně jak 0,1% podíl na trhu android a proto nebyl tento systém v minulosti do srovnání zařazen.

Android graf za měsíc říjen 2017

Android graf za měsíc říjen 2017

3 roky staré telefony dostanou aktualizaci

V říjnovém grafu má Android Oreo celkem 0,2% a Android Nugát (7) 17,8%, Android M má 32% (6).  Podle grafů, co se každý měsíc ukazují, tak jde vidět, že třeba rok starý systém roste, 2 roky starý systém již stagnuje a 3 roky starý systém padá dolů. A pak už je to jakž tak stabilní podle toho, jak lidé své telefony vyměňují.

Tady jde krásně vidět, že 3 roky staré telefony ještě většinou dostanou aktualizaci, ale je to jejich poslední. Poté už nastává stagnace a posléze prodej telefonu. Jen tak se podíl využívání Androidu u starších verzích dokáže změnit.