Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Příprava na 6G započala. Půjdou proti sobě dvě velmoci a to Čína a USA

Příprava na 6G započala. Půjdou proti sobě dvě velmoci a to Čína a USA

Vydáno dne: 7.1.2021

6G síť od Číny je opět v testu. Znovu tak předhání Čína USA i Evropy s novou technologií. Dokonce už Čína vyslala do vesmíru nový 6G satelit a testy již započly.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Čína už však do vesmíru vyslala svůj první 6G satelit a nyní testují spojení, rychlost a odezvu. V dnešní době ještě není pořádně zavedena 5G síť, která má zlepšit připojení jednotlivých měst a udělat je chytrými. Díky 5G síti budou spolu komunikovat i automobily.

5G síť má totiž velmi nízkou odezvu a to 1ms, což je v provozu velmi důležité a to zájmena i s ohledem na semafory a další provoz. Nicméně podle všeho 5G síť je 100x rychlejší, než 4G.

No, ale když se podíváme na 6G síť, tak zde je rychlost ještě větší a třeba takový Full HD film stáhnete se 6G síti za pouhých 8 sekund.

6G síť se pak zařadí do zdravotnického systému, kdy lidi budou operovat roboti. Amerika se ještě sice do boje se 6G síti nezapojila, ale stále na to není pozdě.

Čína i v minulosti dokázala, že má 5G technologií na vyšší úrovni než US a u 6G sítě to vypadá stejně.

Teď záleží na Americe a Evropě, jak se k vývoji 6G sítě postaví a jestli se opět Číně podaří tyto dva kontinenty v technologií překonat.

Buroň Tomáš