Vypnout reklamy

Prodeje Galaxy S10 jsou solidní, ale prodej čipů tlačí zisk dolů

Vydáno dne: 3.5.2019

Prodeje telefonu Galaxy S10 jsou solidní. Problémem je nízká poptávka po paměťových čipech a následny pokles zisků z této divize Samsungu.

V minulosti byly právě prodeje čipů na vysoké úrovni a byla to právě tato divize, která udržovala Samsung ve vysoké ziskovosti. Dnes je již všechno jinak. Společnost má konsolidované výsledky a to na 52.4 triliónu KRW, což je o 13% níž, než minulý rok.

Finanční výsledky Samsungu
Finanční výsledky Samsungu

Co se týče zisků, tak firma je na tom ještě hůře a propadla se o celých 60% oproti minulému roku a to na KRW6.23 triliónu.

Za takto velkým propadem je nízká poptávka po paměťových čipech, kdy v minulosti právě tato divize táhla celou firmu Samsung. Nicméně v této chvíli to všechno zachraňují solidní prodeje telefonu Samsung Galaxy S10. Zisk je lepší z důvodu vyšší ceny tohoto mobilního telefonu.

Proměna v segmentu střední třídy

Při tom všem firma Samsung začíná proměnu v segmentu střední třídy, kde přináší inovativní produkty. Dále telefon Samsung Galaxy S10 5G a třeba právě Galaxy A80 s otáčející kamerou.

I když poptávka po OLED displejích klesá, tak LCD displeje zůstávají na stejné úrovni. Samsung očekává poptávku po prémiových telefonech s UHD rozlišením, 8K.

5G telefony Samsung
5G telefony Samsung

Samsung se teď bude hodně soustředit na produkty s přidanou hodnotou. Firma předpokládá, že prodeje budou i nadále růst i v případě velmi konkurenčního trhu, který teď je. Samsung se bude snažit získat náskok ve druhém kvartálu právě v komerci nové 5G sítě. Samsung bude hlavním dodavatelem 5G komponentů pro Jižní Koreu a USA.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: