Vypnout reklamy

První telefon se selfie kamerou pod displejem

Vydáno dne: 6.6.2019

První telefon s kamerou pod displejem může dorazit ještě ke konci tohoto roku. Oppo již má prototyp takové kamery.

Asi rok se výrobci mobilních telefonu snaží různými způsoby zakrýt senzory na přední straně telefonu a to z důvodu, aby mohli mít celou přední část telefonu pokrytou displejem.

Někteří proto zvolili vysouvací kamery nebo otočné kamery, které se při aktivaci selfie kamery vysunou. Samsung třeba přišel s kamerou v displeji, která je umístěna v “díře”, nicméně je tady stále a nelze ji skrýt. Ostatní možnosti nejsou, a tak firmy hledají způsoby, jak použít senzor pod displejem.

Senzor kamery pod displejem

Senzor pod displejem je na pořadu dne již nějakou dobu, ale prozatím se nikomu nepovedlo ho zavézt do praxe. Nicméně jak to bývá, tak opět firma Oppo je vůdce v těchto inovací. Stalo se tak i v případě snímače otisků pod displejem a za pár let byl tento snímač i u známých výrobců Samsung, Huawei.

Teď Oppo přichází s prototypem telefonu, který má senzor pod displejem a opravdu funguje. Nicméně výsledný obraz neznámé, protože zde nebyl ukázán.

Avšak v této chvíli výsledný obraz není důležitý. Jde o to, že takový senzor funguje a bude ho možné do budoucna použít v praxi. Detaily o funkčnosti tohoto senzoru budou teprve odhaleny. Je však možné, že tuto technologií budou moci používat pouze telefony s displejem OLED, jelikož OLED nepotřebují žádné světlo v pozadí a OLED displeje dokážou být transparentní.

Nebylo však ani řečeno, kdy by se tato technologie mohla objevit v telefonech. Je ale možné, že dokonce roku by se nějaký telefon mohl objevit.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: