Vypnout reklamy

Qualcomm i Intel přestanou dodávat firmě Huawei

Vydáno dne: 21.5.2019

Firmy Qualcomm a Intel přestanou dodávat firmě Huawei své součástky.. Firma Huawei však má již své čipy i modemy, takže problém není.

Aby Americké firmy splňovali nařízení vlády, tak musí přerušit dodávky firmě Huawei. Jedná se tentokrát o firmu Qualcomm i Intel. Firma Qualcomm dodávala Huawei modemy 4G/5G nebo Wi-Fi čipy.

Firma Huawei má své vlastní čipy pro procesor a jmenují se Kirin. Již nedávno taktéž firma psala, že pracují na vlastním operačním systému, takže možné omezení Androidu na Huawei nebude tak drastické. Problém spíš je, že Google má svůj Google obchod, který spousta lidí používá a vyřadit ho a přitom prodávat takové telefony do EU může znamenat velký propad v prodejích.

Huawei krom telefonu vyrábí i notebooky. Ve chvíli, kdy firma Intel koupila spolelečnost Infineon, tak okamžitě plnila rozkazy o snížení dodávek pro firmu Huawei.

Huwei však má své vlastní mobilní procesory, taktéž už i 5G modem, takže odříznuti od tohoto hardwaru nedělá firmě žádný problém. Nicméně Google s Androidem a Google obchodem, to je pro firmu problém.

Telefon Huawei P30 Pro právě díky tomuto zákazu možná ještě zlevní. Google nechce odstřihnout firmu Huawei úplně, tedy alespoň do doby, dokud nevyjde Android Q.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)