Vypnout reklamy

Firmy Qualcomm a Intel přestanou dodávat firmě Huawei své součástky.. Firma Huawei však má již své čipy i modemy, takže problém není.

21.5.2019

Qualcomm i Intel přestanou dodávat firmě Huawei

Aby Americké firmy splňovali nařízení vlády, tak musí přerušit dodávky firmě Huawei. Jedná se tentokrát o firmu Qualcomm i Intel. Firma Qualcomm dodávala Huawei modemy 4G/5G nebo Wi-Fi čipy.

Firma Huawei má své vlastní čipy pro procesor a jmenují se Kirin. Již nedávno taktéž firma psala, že pracují na vlastním operačním systému, takže možné omezení Androidu na Huawei nebude tak drastické. Problém spíš je, že Google má svůj Google obchod, který spousta lidí používá a vyřadit ho a přitom prodávat takové telefony do EU může znamenat velký propad v prodejích.

Huawei krom telefonu vyrábí i notebooky. Ve chvíli, kdy firma Intel koupila spolelečnost Infineon, tak okamžitě plnila rozkazy o snížení dodávek pro firmu Huawei.

Huwei však má své vlastní mobilní procesory, taktéž už i 5G modem, takže odříznuti od tohoto hardwaru nedělá firmě žádný problém. Nicméně Google s Androidem a Google obchodem, to je pro firmu problém.

Telefon Huawei P30 Pro právě díky tomuto zákazu možná ještě zlevní. Google nechce odstřihnout firmu Huawei úplně, tedy alespoň do doby, dokud nevyjde Android Q.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.