Qualcomm pracuje na optimalizaci Snapdragon 845

Qualcomm Snapdragon 845 nabídne lepší výkon pro mobilní miláčky. Tento čip disponuje novým GPU Adreno 630 a podporuje funkci „wall-collision“ detekce, což je důležité, pokud se díváte ve světě, který není ten, ve kterém se nacházíte (virtuální realita). Jako doplněk k čipu je 30% menší spotřeba elektrické energie než Snapdragon 835. Ve výsledku to znamená, […]

snapdragon845_web

Qualcomm Snapdragon 845 nabídne lepší výkon pro mobilní miláčky. Tento čip disponuje novým GPU Adreno 630 a podporuje funkci „wall-collision“ detekce, což je důležité, pokud se díváte ve světě, který není ten, ve kterém se nacházíte (virtuální realita).

Jako doplněk k čipu je 30% menší spotřeba elektrické energie než Snapdragon 835. Ve výsledku to znamená, že telefon zase vydrží o něco déle. Nový čip nabízí třetí generaci platformy umělé inteligence, která dokáže nabídnou scény a objektové rozpoznávání ve chvíli, kdy jste v pohybu.

Další den Qualcomm oznamuje, že pracuje s NetEasy Games na optimalizaci nového čipu pro herní engine Messiah. Ten se využívá ve většině herních titulů. Díky tomu budou moci vývojáři využít mnohem více prémiových prvků.

Qualcomm a Netflix mají schopnost využívat Khronos Vulkan grafiku k tomu, aby velmi náročné grafické operace byly přesunuty do CPU. To odlehčí práci pro GPU a zlepšuje tak využitelnost elektrické energie a případné přehřívání.

NetEase využívá Snapdragon VR SDK k vytvoření první hry ve virtuální realitě. Hra se nazývá Twilight Pioneers. Tato hra je navržena pro Snapdragon 845 a bude k dispozici v ruce 2018.