Vypnout reklamy

Qualcomm Snapdragon 860 na cestě

Vydáno dne: 10.8.2020

Qualcomm představí pravděpodobně čip střední třídy nebo-li odlehčený čip Snapdragon 865 pod názvem 860. První telefon s tímto čipem bude od Oppo.

Není to dlouho, co byl vydán vylepšený čip Snapdragon 865+. Jedná se o přetaktovaný čip, který nabízí o 10% vyšší výkon. Nicméně nyní tady máme informaci o “ořezané verzi” čipu Snapdragon.

Podle všech zpráv je existence Snapdragon 860 jistá a to kvůli společnosti OPPO, která se tak trošku přeřekla. Soudíme podle jména, že se bude jednat o odlehčenou verzi Snapdragon 865 čipu. Bude však vyroben na 7nm procesu i má podporu 5G.

Právě další vlajkový telefon firmy Oppo má mít tento čip. Qualcomm poslední dobou pomalu zvedá cenu svých prémiových čipů řady 800 a možná proto bude mít telefon Google Pixel 5 čip střední třídy a může se jednat právě o Snapdragon 860.

Nicméně Google i Oppo chtějí vyrábět své čipy a snížit tak tyto náklady. Google je bude mít ve svém telefonu Google Pixel 6 příští rok, ale u Oppo to není až tak jisté.

Ke konci roku firma Qualcomm oznámí nový čip Snapdragon 875G, který je postaven na novém 5nm výrobním procesu a nabídne tak vyšší výkon i efektivitu. Podle nové strategie Qualcomm chtějí každoročně vydat tři čipy.

Další zajímavé příspěvky
Kirin 9000 v testu
Huawei Mate 40

Nový čip Kirin 9000 v testu na Geekbench. Nabízí silný výkon a lepší, jak Snapdragon 865. Pojďme se tedy podívat, Přečíst si více

Square Enix vydá Tomb Raider Reloaded na mobilní telefony
Hra Tomb Raider Reloaded

Square Enix vydá novou hru Tomb Raider Reloaded. Jedná se o hru na mobilní telefony v kresleném grafickém zpracováním.

Xiaomi Mi Air 2 Pro sluchátka
Xiaomi Mi Air 2 Pro

Nová sluchátka Xiaomi Mi Air 2 Pro k dispozici. Sluchátka stojí okolo 100$ a nabízejí aktivní potlačení hluku, nový kodek Přečíst si více

Samsung Galaxy A52 kamerové specifikace
Samsung Galaxy A72

Samsung dorazí s Galaxy A52 v prosinci tohoto roku a my máme k dispozici specifikace kamery tohoto telefonu a také Přečíst si více