Vypnout reklamy

Qualcomm Snapdragon 860 na cestě

Vydáno dne: 10.8.2020

Qualcomm představí pravděpodobně čip střední třídy nebo-li odlehčený čip Snapdragon 865 pod názvem 860. První telefon s tímto čipem bude od Oppo.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Není to dlouho, co byl vydán vylepšený čip Snapdragon 865+. Jedná se o přetaktovaný čip, který nabízí o 10% vyšší výkon. Nicméně nyní tady máme informaci o “ořezané verzi” čipu Snapdragon.

Podle všech zpráv je existence Snapdragon 860 jistá a to kvůli společnosti OPPO, která se tak trošku přeřekla. Soudíme podle jména, že se bude jednat o odlehčenou verzi Snapdragon 865 čipu. Bude však vyroben na 7nm procesu i má podporu 5G.

Právě další vlajkový telefon firmy Oppo má mít tento čip. Qualcomm poslední dobou pomalu zvedá cenu svých prémiových čipů řady 800 a možná proto bude mít telefon Google Pixel 5 čip střední třídy a může se jednat právě o Snapdragon 860.

Nicméně Google i Oppo chtějí vyrábět své čipy a snížit tak tyto náklady. Google je bude mít ve svém telefonu Google Pixel 6 příští rok, ale u Oppo to není až tak jisté.

Ke konci roku firma Qualcomm oznámí nový čip Snapdragon 875G, který je postaven na novém 5nm výrobním procesu a nabídne tak vyšší výkon i efektivitu. Podle nové strategie Qualcomm chtějí každoročně vydat tři čipy.

Buroň Tomáš

Populární příspěvky