Qualcomm ukazuje novinky v oblasti ARM, umělé inteligence a mobilního herního konzolování na Havanách

Klíčové technologie a trendy na Qualcomm Product Launch 2019Minulý týden se v Havaji konal tradiční tiskový junket společnosti Qualcomm, který byl součástí každoročního produktového představení. Na akci, které se zúčastnili různí…

Qualcomm ukazuje novinky v oblasti ARM, umělé inteligence a mobilního herního konzolování na Havanách

Klíčové technologie a trendy na Qualcomm Product Launch 2019

Minulý týden se v Havaji konal tradiční tiskový junket společnosti Qualcomm, který byl součástí každoročního produktového představení. Na akci, které se zúčastnili různí odborníci a novináři, společnost Qualcomm představila několik klíčových technologií a trendů, které ovlivní mobilní průmysl v následujících letech.

Hlavním tématem letošního produktového představení byly výpočty pomocí ARM architektury, umělá inteligence, mobilní herní konzole a také novinky ohledně 5G sítí. Oproti minulým rokům se tak program akce značně změnil a posunul směrem k budoucnosti mobilního ekosystému.

Jedním z klíčových okamžiků představení bylo ukázání nových možností v oblasti ARM computing. Společnost Qualcomm představila nový ultra-výkonný procesor, který nabídne ještě vyšší výkon a efektivitu oproti předchozím modelům. Tento procesor bude schopen pohánět i náročné aplikace umělé inteligence a strojového učení. To otevírá nové možnosti pro vývojáře a umožňuje vytvoření pokročilých aplikací s využitím nejnovějších technologií.

Dalším zajímavým tématem na akci bylo umělá inteligence a její vliv na mobilní průmysl. Společnost Qualcomm představila novou generaci čipů, které jsou speciálně navržené pro zpracovávání umělé inteligence přímo na zařízeních. To znamená, že aplikace a služby, které využívají umělou inteligenci, budou moci pracovat rychleji a efektivněji bez nutnosti připojení k internetu. To představuje velký krok vpřed v oblasti umělé inteligence a otevírá nové možnosti pro vývoj mobilních aplikací.

Dalším zásadním tématem na produktovém představení bylo mobilní herní konzole. Qualcomm představil nový čip, který nabídne vysoký výkon a grafiku, díky které budou mobilní hry vypadat ještě lépe. Tento čip také nabídne podporu pro herní ovladače a další herní příslušenství, čímž se mobilní telefony stávají plnohodnotnými herními konzolemi. To je zajímavá novinka pro všechny milovníky mobilních her.

Posledním ale rozhodně ne nejméně důležitým tématem letošního představení byly 5G sítě. I když tento nový standard mobilních sítí nijak zásadně nezazářil na akci, Qualcomm představil čipy a technologie, které 5G podporují. To znamená, že v následujícím roce se můžeme těšit na další zařízení, které budou schopné využívat rychlostí 5G sítí.

Tahle akce byla skutečně zajímavá a přinesla mnoho nových informací o budoucnosti mobilního průmyslu. Od ARM computing přes

Zdroj: https://www.androidpolice.com/snapdragon-8-gen-3-android-police-podcast/