Vypnout reklamy

Samsung vykázal největší čtvrtletní zisk! Oznámil výsledky druhého čtvrtletí.

Samsung Galaxy S8 - výsledky firmy Samsung jsou na rekordním maximu

Rok 2016 byl pro Samsung opravdu obtížný a to z důvodů problému Galaxy Note 7, který začal hořet. Samsung pak pokračovál v prvním čtvrtletí v poklesu svých zisků, který byl o 9% menší mezi ročně (pravděpodobně kvůli plnohodnotnému nevydání nového Note 7 a navrácení peněz svým zákazníkům). Nicméně, druhé čtvrtletí je jiné.

Druhé čtvrtletí se počítá od dubna do června, kde měla společnost rekordní zisky a to z důvodu dobrého prodeje Galaxy S8. Na konci čtvrtletí firma vydělala 12.11 miliard dolarů, což je o 72% lepší zisk, než za stejnou dobu v minulém roce 2016. Překonali tak i veškeré analýzy a Samsung je tak velmi pozitivní před představením Galaxy Note 8, kde si taktéž nechali hodně záležet.

Rostly prodeje napříč čipsety, OLED displeje i mobilních telefonu

Samsung se také dohodl s firmou Apple na dodávkách OLED panelů a také slyšíme, že firma plánuje rozšířit za 18 miliard výrobu paměťových čipů a displejů.

Zisk mířil vzhůru nejenom v oblasti mobilních telefonu, ale i jiných komponent, do kterých patří právě paměťové čipy. Společnost tento týden zveřejní detailní rozpis, kde se jejich zisky projevily nejvíce.

Samsung je teď v docela pohodlné finanční situaci a to hlavně díky Galaxy S8 a S8 Plus.

V této chvíli to vypadá, že rok 2017 bude pro Samsung skvělým rokem, co se týče zisků. Teď uvidíme, jak to bude s Note 8.