Vypnout reklamy

Rozšířená realita od Google dostupnější

ARCore od Googlu

Aplikace Google ARCore je založena na technologiích Google Tango. Ani jedná se o funkci, která tvoří rozšířenou realitu, ale je k tomu potřeba speciální telefon. Nicméně Google ARCore nic takového nepotřebuje, ale podpora telefonu je velmi mizivá, protože implementace je náročná.

ARCore je od dnešního dne dostupnější. Google rozšířil portfolio podporovaných mobilních telefonu a v poslední verzi obdržela aplikace dalších 8 zařízení.

Další podporovaná zařízení ARCore

Aplikaci si tak vyzkoušíte na Huawei Mate 20 Lite, Samsung Galaxy Note 9, Nokia 6.1 Plus, Sony Xperia XZ2, Galaxy Tab S4, Xperia XZ2 Compact, Xperia XZ2 Premium a Xiaomi Pocophone F1.

Na videu níže se můžete podívat, co to vlastně ARCore znamená. Rozšířená realita je taková, která dokáže projektovat do reálného života postavičky na displeji telefonu. Objekty dokážou reagovat na jakékoliv chování člověka nebo změnu prostředí, což je následně velmi vtipné a zábavné.

Stáhněte si z Google Play aplikaci ARCore a následně se vám otevře podpora dalších aplikací, které nabízejí rozšířenou realitu. ARCore je totiž takové jádro celé této funkce.