Samsung může čelit další válce díky FinFET technologií a patentu

Velké společnosti jako Samsung , Apple, Google a Microsoft se neustále žalují z nějakých patentů, který ten druhý nesmí používat. Často tyto spory končí tím, že jeden ani druhý nechtějí zaplatit určitou částku za porušení. Někdy to vypadá, že zastupovat tyto společnosti je obrovská práce, a také přísun peněz, protože se neustále něco děje. I […]

Qualcomm a Samsung

Velké společnosti jako Samsung , Apple, Google a Microsoft se neustále žalují z nějakých patentů, který ten druhý nesmí používat. Často tyto spory končí tím, že jeden ani druhý nechtějí zaplatit určitou částku za porušení.

Někdy to vypadá, že zastupovat tyto společnosti je obrovská práce, a také přísun peněz, protože se neustále něco děje. I když se jedná třeba o naprostou banalitu.

Viníkem je tentokrát Samsung, který bude čelit porušení patentu vztahující se na technologií FinFET. Jedná se o technologií, kterou je vyrábět chipset Qualcomm Snapdragon 835.

Podle Jihokorejských médií se sídlem v USA bude KAIST žalovat Samsung za porušení patentu FinFET.

Vypadá to, že právě společnost KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology) vyvinula technologií 10nm FinFET a nyní ji používá v Qualcomm Snapdragon 838.

Tato technologie byla ukradena v době, kdy byl Samsung pozván jedním z vývojářů této technologie z Seoul National University, jeden z partnerů KAIST a ukázal inženýrům, jak to všechno funguje.

KAIST se zaměřuje i na ukradený patent u společností Qualcomm a TSMC.