Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Fold oficiálně

Nový skládací telefon, který je první na trhu s touto možností. Samsung telefon již připravil a my máme veškeré dostupné informace.

Samsung Galaxy Fold

Dlouho očekávaný skládací telefon byl konečně představen. První dynamický displej AMOLED Infinity Flex je na světě a přináší tak nekonečné možnosti multitaskingu.

Nový telefon je vybaven prvním 7.3 palcovým Infinity Flex displejem, který se dá složit na kompaktní rozměry s displejem na vnější straně. Vývoj tohoto telefonu trval roky a mezitím probíhaly různé studio. Od této chvíle s tímto mobilem můžete sledovat nejrůznější videa, hraní her a mnohem více. Dostupnost v České republice není známá ani jeho cena. Doufáme, že brzy se ji dozvíme.

Nicméně již z dřívější doby víme, že telefon bude v omezené kapacitě, protože vývoj stojí dost peněz a celkově má být tento telefon drahý. Je tedy možné, že se do České republiky vůbec nedostane.

Nová zkušenost

Samotný telefon je tak naprostou inovací na trhu s chytrými telefony. Nabízí uživatelům nové možnosti. Třeba takové možnosti, jaké s běžným telefonem nebylo možné. V jednom zařízení máte kompaktní zařízení a zároveň skoro tablet, který dosahuje 7.3 palcového displeje. Samsung Galaxy Fold je výsledkem osmiletého vývoje. V roce 2011 byl představen první prototyp takového telefonu.

Nové materiály displeje

Vnitřní displej není jenom ohebný. Lze ho úplně přehnout pokud to bude potřeba. Samsung vynalezl novou polymerovou vrstvu a vytvořil dokonalou inovaci na trhu s displeji. Díky novému materiálu je Galaxy Fold ohebný a odolný.

Patentový mechanismus

Mechanizmus otevírání je jako kniha. Zavření je naprosto jednoduché a až uslyšíte zacvaknutí, tak je telefon naprosto dovřený / složený. Samsung tak vyvinul sofistikovaný pantový mechanismus s do sebe zapadajícími ozubenými kolečky. Vše je ukryto v pouzdře, čímž neruší elegantní vzhled

Design

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Čtečka otisků prstů je umístěna na straně, kde se přirozeně opírá palec, což umožňuje odemknutí přístroje. Asi se ptáte, proč tady není ultrasonic-snímač otisků prstů. Důvodem je za prvé vysoká cena a za druhé, Samsung ještě takovou technologií na takovém flexibilním displeji neodzkoušel. Telefon navíc disponuje dvěma bateriemi, které jsou umístěné rovnoměrně.

Telefon je nabízen v barvách vesmírná stříbrná, kosmická černá, marťanská zelená, hvězdná modrá

Přizpůsobení

https://www.youtube.com/watch?v=7r_UgNcJtzQ&ab_channel=Samsung

Samsung vyvinul zcela propracovaný systém, který spolupracuje s touto obrazovkou. Jedná se o uživatelské rozhraní One UI. Jednoduše vylovte telefon z kapsy a vyřiďte si telefonát nebo telefon rozevřete a pracujte na více věcích najednou bez hranic. V případě otevřené aplikace se vše přizpůsobí na danou velikost. Při každém otevření tak daná aplikace začne přepočítávat velikost obrazovky. Je to něco podobného, jako byste otočili telefon z výšky na šířku.

Multitasking není problém a lze tak otevřít až tři aktivní aplikace na hlavním displeji. Jak jsme již psali, aplikace přirozeně přecházejí mezi vnějším a hlavním displejem. Po zavření se automaticky zobrazí ve stavu, v jakém jste aplikaci spustili.

Samsung spolupracoval s vývojáři, aby mohly veškeré aplikace fungovat s tímto skládaným telefonem.

Výkon

Samsung Galaxy Fold disponuje vysokým výkonem Snapdragon 855. Tedy stejným čipem jako Samsung Galaxy S10 a zároveň má 12GB RAM. Svým výkonem se blíží klasickým osobním počítačům. Se Samsung Galaxy Fold můžete nabíjet telefon a zároveň nabíjet další. Stačí, když druhý telefon na Galaxy Fold přiložíte. Jedná se o technologií Wireless PowerShare, kterou disponuje i Samsung Galaxy S10.

Samsung Galaxy Fold je právě díky velké obrazovce určen pro zábavu a k tomu slouží kvalitní AMOLED displej a zvuk z AKG stereo reproduktorů.

Fotoaparát

Telefon disponuje třemi fotoaparáty v zadní části, dvěma senzory na vnitřní straně a jeden senzor na vnější straně. Soustava fotoaparátu je flexibilní a při videohovoru můžete třeba používat ostatní aplikace.

Nechybí ani možnost připojení k Samsung DeX stanici a vytvořit si z telefonu svůj PC nebo použít hlasového asistenta Bixby, či využít možnosti Bixby Routines, která dokáže předvídat vaše potřeby na základě minulých zkušeností.

Specifikace telefon Galaxy Fold

  • Hlavní displej – 7.3 palců QXGA+ dynamický AMOLED
  • Vnější displej (v případě složení) – 4.6 palců HD+ SAMOLED
  • Vnější fotoaparát – 10MPx, f/2.2, selfie
  • Zadní trojitý fotoaparát – 16MPx ultraširoký s f/2.2, 12MPx širokoúhlý fotoaparát s optickým stabilizátorem, 12MPx teleskopický senzor
  • Přední fotoaparát – 10MPx selfie f/2.2 a 8MPx RGB hloubkový fotoaparát f/1.9
  • Procesor na 7nm procesu se 64bit osmijádrem
  • 12GB RAM (LPDDR4x), 512GB (UFS3.0)
  • Baterie má být – 4380 mAh, podpora rychlého nabíjení
  • Android 9 Pie

Jak jsme psali, tak datum vydání není známé a ani cena tohoto telefonu. Avšak předpokládáme částku okolo 50 000,- Kč