Samsung Galaxy Note 9 nebude mít snímač otisků

Na trhu je již snímač pod displejem. Jedná se o Vivo X20 Plus a přichází s OLED displejem. Samsung se místo toho zabýval zakřivením displeje „Infinity Displej“, který je méně náročný na výrobu. Nicméně snímač pod displejem se Samsungu nepodařilo zrealizovat. Problém byl s průhlednosti displeje, do kterého měla
Samsung Galaxy Note 9

Na trhu je již snímač pod displejem. Jedná se o Vivo X20 Plus a přichází s OLED displejem. Samsung se místo toho zabýval zakřivením displeje „Infinity Displej“, který je méně náročný na výrobu. Nicméně snímač pod displejem se Samsungu nepodařilo zrealizovat.

Problém byl s průhlednosti displeje, do kterého měla být čtečka vložena. Nicméně pak se spekulovalo o tom, že by mohla být kapacitní čtečka umístěna v horním okraji displeje, což by ale moc dlouho nevydrželo a z tohoto nápadu sešlo.

Galaxy Note 9 bez snímače pod displejem

Co se týče snímače otisků prstů u Galaxy Note 9, tak to není na pořadu. Stále jsou tu technologické problémy, které Samsung nedokáže vyřešit a mohly by tady být problémy s citlivostí třeba kdyby pršelo na displej, tak by snímač nefungoval. Tyto problémy má právě Vivo.

Příští rok by to možná šlo

Podle všeho si Samsung věří, že příští rok se mu podaří tento snímač pod displej umístit.

Note 9 tedy přijde se snímačem otisků na zadní stranu mobilního telefonu. Samsung stále spolupracuje se Synaptics na tom, aby mohl být snímač pod displejem. Možná se to podaří u Galaxy S10.

Vivo na videu