Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Z Flip 2 a Fold 3 s dvojitou skládací obrazovkou

Samsung chystá pokročilou technologií v oblasti skládaného telefonu. Má se jednat o vylepšení k telefonům Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Nedávno Samsung Display zveřejnila zajímavé příspěvky, kde hovoří o rolovacím displeji OLED o tomto již informovali v roce 2017 a zdálo se to být daleká budoucnost.

Ve druhém příspěvku Samsung ukázal telefon, který se dá rozšířit do formátu tabletu a k tomu je i dokumentace. O parádní render se pak postarali v LetsGoDigital.

Samsung Galaxy Z Fold 3 a trojskládací chytrý telefon

V květnu tohoto roku firma Samsung podala rozsáhlý patent u USPTO a to pod názvem dokumentace “obrazovka ovládání elektornického zařízení založena na skládacím mechanismu”. Ke zveřejnění došlo 19. listopadu 2020.

V diskuzi jsou tři skládací telefony, kde všechny zmíněné modely mají dvojitý pant se třemi části displeji. První je Galaxy Z Fold 2, druhý lze složit do tvaru Z a třetí je podobný “véčku” Galaxy Z Flip.

První telefon je širší, než klasický moderní telefon. Tento model se nejvíce podobá telefonu Xiaomi z počátku roku 2019. Nicméně jedná se o vnitřně sklopný telefon. Díky tomu zůstane obrazovka chráněna, když ji vezmete s sebou do kapsy.

Ve složené poloze pak máte velmi úzkou obrazovku, která slouží pro notifikace.

Samsung s designem Z Fold

Druhý model pak lze rozkládat ve tvaru Z. Lze ho složit vertikálně i horizontálně. V rozloženém stavu dostanete ještě větší obrazovku, než nynější skládané telefony. Výhodou je, že telefon jednoduše rozložíte na velikost tabletu, třeba když se chcete dívat na film a pak ho následně složíte do kompaktní verze, kde budou jen notifikace. Nicméně i ve složeném stavu máte celkem poměrně velký displej.

Tento typ telefonu je pak vybaven systémem čtyř kamer, kde jedna kamera je širokoúhlá, ultraširokoúhlá, teleobjektiv, hloubkový. Je zde flexibilní kamera bez výřezu.

Třetí model Galaxy Z Flip 2 lze rozložit na více části

V dnešní době rozložíte telefon jedním způsobem. Patentovaný telefon má model se dvěma závěsy a tedy lze telefon složit ve dvou bodech. Flexibilní obrazovka je ve složeném stavu chráněna krytem, uživatel tak nemá k dispozici displej, aby ho mohl alespoň takto používat. Musíte nechat rozloženou alespoň jednu část. Pokud rozložíte spodní část, tak zůstane kamerový systém umístěn vzadu, který lze používat k pořízování selfie a videohovorů. Rozhraní telefonu se automaticky upraví.

Když telefon otevřete úplně, tak získáte mimořádně dlouhý displej, větší než 6.7 palců u Galaxy Z Flip.

Pojďme se podívat na patenty, které si Samsung nachystal a podle kterých bude případně vyvíjet nové skládané telefony.
Buroň Tomáš