Vypnout reklamy

Samsung One UI a Android Pie beta vs Experience 9

Vydáno dne: 29.11.2018

Jak už všichni víte, tak s novým systémem Android 9 Pie dorazí na mobilní telefony i nové uživatelské rozhraní Samsung One UI, které bylo vytvořeno ve spolupráci s Google. Důvodem nového UI jsou právě flexibilní telefony, které jsou na nové UI uzpůsobeny, ale zároveň přináší nové funkce. V této chvíli se vše testuje. One UI […]

Jak už všichni víte, tak s novým systémem Android 9 Pie dorazí na mobilní telefony i nové uživatelské rozhraní Samsung One UI, které bylo vytvořeno ve spolupráci s Google. Důvodem nového UI jsou právě flexibilní telefony, které jsou na nové UI uzpůsobeny, ale zároveň přináší nové funkce. V této chvíli se vše testuje.

One UI vs Experience UI v oblasti navigace

Nové rozhraní chce usnadnit veškeré ovládání a s novým UI přichází i ovládání gesty. Prakticky tak vymizí spodní panel a vše ovládáte pohyby prstů na displeji. Krom toho tady dorazí i noční mód, což je slast pro OLED displeje. Prakticky tak budou OLED displeje šetřit baterií v telefonu.

Můžete nechat spodní lištu, která obsahuje třemi horizontálními čárami, spuštěné aplikace a tlačítko zpět. Horizontální čáry značí domácí obrazovku. Nebo můžete vše dát pryč a ovládat veškeré příkazy pohybem prstů po obrazovce.

One UI vs Experience 9

One UI vs Experience 9

Změna ikonek, status lišty a nastavení

Nové UI přinese tlustější, více barevné ikonky na které se dá velmi jednoduše klikat. Vše se přesunulo někam doprostřed obrazovky, abyste na jednotlivé ikonky dosáhli prstem. Potáhněte notifikační stín lišty dolů a zobrazí se vám notifikace. Novinkou je možnost vypnout efekty a urychlit tak výkon celého UI na slabších telefonech. Nicméně několik věcí se může do finální verze změnit.

One UI ikonky

One UI ikonky

Změny v rozhraní kamery

Jako obvykle, tak i aplikace kamery se musela proměnit. Módy scén byly přesunuty na spodní část obrazovky, jelikož módy se používají mnohem častěji, než třeba ovládání blesku nebo přiblížení. Apple iPhone má podobné rozhraní již delší dobu. Díky tomu však nemusíte ovládat telefon dvěma prsty, pokud chcete změnit pouze mód.

Samsung One UI

Samsung One UI

Strašně se těšíme na noční mód, který bude šetřit energií nebo při nočním brouzdáním se opravdu hodí. Jde vidět, že nové UI je vytvořeno pro větší displeje, proto je zde i ovládání gesty, které je mnohem jednodušší právě při takových displejích. Samsung si připravil taktéž i několik skvělých efektů, ale zároveň je můžete vypnout, abyste si ovládání telefonu zrychlili.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš