Vypnout reklamy

Samsung opravil Galaxy Fold, ale Mate X má problém

Vydáno dne: 18.6.2019

Samsung Galaxy Fold vyřešil problém s displejem, který praskal poté, co uživatelé odstraňovali ochrannou vrstvu. Ta vypadalo jako sklíčko.

Samsung již brzy řekne nové datum vydání pro svůj skládaný telefon Galaxy Fold. Po problémech s praskajícím displejem to vypadá, že je již vše opraveno.

Příští měsíc by měl tedy telefon Galaxy Fold dorazit a tím pádem porazí vydání Mate X, které mělo dorazit již v červnu. Mate X má podle všeho problém s lepidlem u flexibilního OLED displeje, které dodává firma BOE a lepidlo je dodáváno americkou stranou 3M.

U Samsungu byl problém ten, že na displeji bylo něco jako ochranné sklíčko. Lidé ho strhli a tím poškodili celkovou stabilitu displeje, což mělo za následek popraskání.

Problémy s nejvyšší vrstvou na displeji

Samsung tedy v první válce použil průhledné sklíčko, ale jednalo se o “Hard Coat Anti-Fingerprint” (HCAF) film, který byl na nejvyšších vrstvách. Právě HCAF je poslední ochranný prvek na Galaxy Fold displejích.

Samsung Galaxy F
Samsung Galaxy F

Samsung tedy udělal to, že tuto nejvyšší vrstvu udělal tenčí (lidé tak nemají šanci ji oddělat) a následně udělal tuto vrstvu přes celý displej, takže nevypadá, jako nějaké ochranné sklo, které by šlo lehce oddělat.

Samsung tak s uvedením spěchal. Naštěstí dal telefon k otestování a zjistil chybu dřív, než by telefon dal do úplného prodeje.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš