Vypnout reklamy

Samsung potvrdil Galaxy A90 bez výřezu s Infinity displejem

Samsung Galaxy S10

Podle všeho bude Samsung Galaxy A90 docela zajímavým mobilním telefonem, avšak máme zde několik nepravdivých i pravdivých zpráv. Dnes víme však jedno, že telefon bude naprosto bez výřezu.

Infinity displej bez výřez a vysouvací kamerou

Právě před několika týdny známy Steve Hemmerstoffer poukázal na Galaxy A90 s možností následovat kroky společnosti Oppo s telefonem Find X, který má vysouvací fotoaparát. Avšak krom přední kamery Samsung implementoval do této možnosti i fotoaparát zadní kamery.

Podle všeho má tak tento vysouvací mechanizmus disponovat i rotační mechanikou. Fotoaparát tak lze využít jak pro fotografie, tak selfie. Nicméně hlavní senzor fotoaparátu bude disponovat 48Mpx rozlišením.

Jelikož je tady vysouvací mechanizmus, tak není potřeba výřezu v displeji. Což znamená, že tento nový telefon bude prvním v řadě společnosti Samsung, který bude mít přední část pokrytou displejem a ničím jiným. K dispozici máme fotografií, která pochází ze stránek Samsungu, avšak již tam není, ale pořád je ve vyrovnávací paměti Google.

Samsung Galaxy A90
Samsung Galaxy A90

Telefon Samsung Galaxy A90 má dorazi do Evropy právě 10. dubna, ale v Číně se podle všeho bude prodávat jako zařízení Galaxy A80. Není úplně jasné, proč Samsung volí tuto strategií dvou odlišných názvů pro stejný telefon.

Telefon má specifikace vlajkového telefonu

Zajímavé je také to, že telefon Galaxy A90 disponuje čipem Snapdragon 855, který má i Galaxy S10, ale cena telefonu je úplně někde jinde.

Dále telefon bude mít 128GB interní úložiště, 6GB nebo 8GB RAM. Systém Android 9 Pie s One UI rozhraním a baterií o velikosti 3700mAh s adaptivním rychlým nabíjením.

Cena tohoto telefonu se má pohybovat od 600$ do 700$.

Zdroj