Vypnout reklamy

Samsung přichází o dalšího odběratele

Vydáno dne: 11.7.2019

Původně LG odebíralo OLED displeje, které nedokázalo samo vyrobit u Samsungu, ale nově bude odebírat od Čínské firmy BOE za nižší cenu.

Tento rok se Samsungu příliš nedaří. Problémy s dodávkou čipu pro Huawei díky US zákazu a poklesu zájmu mobilních telefonu u Huawei a teď i LG přechází na jiného dodavatele OLED displejů.

Původně LG odebíralo OLED displeje od Samsungu. LG podle všeho mění dodavatele na Čínskou firmu BOE, která je levnější. Huawei již dávno odebírá displeje od společnosti BOE pro své vlajkové telefony a teď to bude LG.

Jedná se o strategickou změnu kvůli snižování nákladů. Nový šéf mobilní divize se rozhodl přemístit výrobu LG telefonu do Vietnamu, což udělal i Samsung.

Výroba OLED displejů v LG displej byla opravdu malá a ve skladu je pouze malá část těchto displejů. LG používalo své vlastní displeje ve 30%, ale teď již tento počet poklesl až na 20%.

Čínský výrobce OLED displejů BOE dokáže nabídnou displeje za nízkou cenu a ve velkém množství, což je další důvod, proč se firma rozhodla pro firmu BOE namísto Samsungu. Když přijde na OLED displeje pro TV, tak LG je stále králem.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: