Samsung prozatím doma prodal překvapivě hodně telefonu Galaxy Fold

Samsung překvapivě prodává telefon Galaxy Fold ve své domovině a v první várce byl okamžitě vyprodán. Telefon dorazí do světa 28. září.

Samsung Galaxy Fold

I když to s telefonem Galaxy Fold nevypadalo dvakrát dobře, tak i přesto to vypadá, že je o telefon zájem. Právě ještě na začátku září je v prodeji telefon Galaxy Fold v Jižní Korei, tedy v domovině Samsungu.

Původně měl telefon dorazit již v dubnu, ale nestalo se tak. Po dlouhém čekání, kdy se neustále datum vydání odsouvalo právě z důvodu zabezpečení odolnosti telefonu Galaxy Fold, tak ke konci září se má telefon objevit ve světě.

V první várce byl telefon v Korei vyprodán, avšak je to udělané velmi chytře, protože do první várky šlo pár mobilních telefonu v počtu několika tisícovek. Nicméně místní média očekávají větší počet telefonu ve druhé várce, která jen tak vyprodaná nebude.

Cíl prodejů

Nicméně firma Samsung chce do konce tohoto roku prodat na 1 milión mobilních telefonu Galaxy Fold. Původně to bylo řečeno, když měl telefon vyjít v dubnu tohoto roku, ale bohužel se tak nestalo.

V takové situaci se tedy přesouváme do jiného časového horizontu. Druhá vlna prodejů v Korei začíná právě teď a telefon si zarezervovalo na 20 – 30 000 uživatelů, tedy oproti 4000 z první vlny to je značný rozdíl.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Cena a dostupnost

Někomu se to může zdát málo, ale vývoj takového telefonu je velmi náročný a samotný telefon stojí okolo 50 000,- Kč, což je docela úspěch s takovým prodejem.

V Americe se má telefon začít prodávat od 27. září. Kdy se dostane do ČR a jestli vůbec, tak to není jisté. Telefon má Snapdragon 855 čip, 512GB interní paměť a 12GB RAM. Displej 7.3 palců a 4.6 palců, když je složený.

Zdroj