Vypnout reklamy

Samsung SmartThings Find Vám pomůže najít Galaxy telefon

SmartThings Find

Ještě nedávno jste mohli používat aplikaci od Samsungu a to je Find My Mobile, která je podobná tomu, co má firma Google Find My Device. Šlo tak jednoduše vyhledat ztracený telefon.

K dispozici je nyní služba zvaná SmartThings Find. Funguje na všech Galaxy telefonech a tabletech s Android 8 a novějšími. Lze takto vyhledávat i chytré hodinky Galaxy Watch (běžící na Tizen 5.5), stejně jako Galaxy Buds Live a Buds Plus.

Služba přichází i se zajímavou novinkou, jako je rozšířená realita, která dokáže zobrazit místa, kde se telefon nedávno nacházel. Využívá jak Bluetooth, tak i UWB technologií, což je Bluetooth a Wi-Fi. Funguje to tak, že pokud je vedle nějaký jiný telefon Samsung, tak spolu komunikují a dávají tak o sobě vědět. Díky tomu lze velmi snadno a přesně zjistit polohu telefonu.

Tato technologie UWB je však k dispozici pouze na Note20 telefonu a Z Fold 2 a má svou výhodu oproti Bluetooth..

Se službou SmartThings Find je možnost najít svůj ztracený telefon i přesto, že je vypnutý. Pokud je zařízení vypnuté déle jak 30 minut, tak stále emituje BLE signál a předává je ostatním telefonům, které vysílají signál o vašem telefonu.

Zdroj